h-shirmohammadi
مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان

مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان، گفت: امروزه باید چشم اندازهایی که مقام معظم رهبری برای جامعه اسلامی تزسیم کرده را ببینیم و جایگاه خود را در شکوه تمدن اسلامی پیدا کنیم.

حجت الاسلام شیر محمدی در گفت و گو با خبرنگار زنجانم، اظهار کرد: زیرساخت هرچیزی فرهنگ آن چیز است از آنجاییکه تاریخ را بازخوانی می کنیم می دانیم که اقدامات رسول الله به فراموشی سپرده شده و رهبر انقلاب آن را احیا می کنند و سالهای متمادی است که سال ها را نام گذاری می کنند و همه اینها برای ایجاد فرهنگ و زیرساخت جامعه اسلامی است.

وی ادامه داد: برای داشتن اقتصاد پویا و همچنین برای داشتن سیاست بی تنش و پوینده و پرتلاش باید فرهنگمان اصلاح شود.

عضو گروه محققین دفتر آیت الله فاضل لنکرانی(ره) تصریح کرد: دنیا باید بداند که وقتی جامعه اسلامی در عرصه قدرت قرار می گیرد شکوه و عظمت سایر قدرتها در برابر او هیچند و لازمه این مهم احیای سبک زندگی اسلامی است.

حجت الاسلام شیر محمدی با بیان اینکه برای احیای سبک زندگی اسلامی لازم است که در ابتدا هدف گزاری داشته باشیم، افزود: سپس راهبری داشته باشیم  یعنی جان مردم، قدرت مردم و انرژی مردم به کام فرهنگ دینی اسلامی هدایت شود.

وی اذعان داشت: هدف از احیای سبک زندگی مطالبه رهبری برای پرهیز از ولنگاری است و لازمه آن وحدت در رویه، جلوگیری از هم عرضی است .

مدرس حوزه و دانشگاه یادآور شد: به مشخص شدن جایگاه نخبگان و سپس جریان سازی، هدایت و حمایت این گروه علمی در جامعه توجه شود.

عضو گروه محققین دفتر ایت الله فاضل لنکرانی(ره) با ابراز اینکه در بخش های بیرونی کشور وقتی فرقه ها بوجود می آیند نخبه ها را شکار می کنند، افزود: پول از نخبه، جان و مال و فکر از نخبه است و این نخبه ها با صرف هزینه های خود نیرو جمع می کنند و مثل قارچ رشد می کنند این در نتیجه راهبری فرقه ها و اثربخشی کارشان بر نخبگان است.

حجت الاسلام شیر محمدی، گفت: اگر بخش های فرهنگی دانشگاه ها به درستی راهبری کنند بزرگترین پتانسیل و انرژی در خدمت فرهنگ هستند و همه ناخودآگاه وارد حلقه ای می شوند که در آن مهره کارخودش را می کند.

این استاد حوزه و دانشگاه عنوان کرد: ارگان های فرهنگی را با جریان سازی راهبری کنیم و جریان را هدایت کنیم، اینکه باید چترحمایتی داشته باشیم و کسی که می خواهد چتر حمایتی داشته باشد نیازمند حمایت معنوی است.

مسئول نهادنمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطرنشان کرد: لازم است احیای تفکر انقلابی برای ایجاد روحیه حرکتهای جهادی و سوق دادن مراکز علمی به فرهنگ سازی برای جنبش علمی در استان و در نتیجه توسعه پارکهای علم و فناوری با ایجاد شرکتهای دانش بنیان در راستای جریان سازی برای اساتید  نخبگان مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۴/۰۲ - ۱۰:۴۰


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی