t1496739894
نماینده ولی فقیه در استان زنجان:

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: برخی از مدیران مدارس از این سند بی اطلاعند این سند را بدهید مدیران مناطق، معاونان و دبیران منطقه به منطقه مطالعه کنند.

به گزارش زنجانم و به نقل از موج رسا; آیت الله شیخ علی خاتمی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان زنجان اظهار داشت:بحث تربیت نیروی انسانی بزرگترین سرمایه هر کشور محسوب می شود.

وی با بیان اینکه هر چه در زمینه آموزش و پرورش هزینه شود سرمایه گذاری است،تصریح کرد:دانش آموزان امانت جامعه هستند که باید به خوبی از آنها نگهداری شود.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه ضروری است از همه استعدادهای استان و دستگاه های اجرایی بهره مند شود،افزود: احداث نماز خانه در مدارس کار سختی نیست به این شرط که مدیر مدرسه تعامل خوبی با خیرین و اولیای دانش آموزان داشته باشد.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه مدیران مدارس باید در این زمینه ابتکار عمل را در دست داشته باشند، ادامه داد: همکاری مدیران مدارس موجب می شود تا کارها به سهولت انجام شود.

وی در پاسخ به سخنان یکی از اعضای شورای آموزش و پرورش که در زمان انتخابات تخریب های بیشماری علیه دستگاه تعلیم و تربیت شد، افزود: اگر افرادی خانه به خانه سند ۲۰ ۳۰ را به مردم اطلاع رسانی غلط کرده اند، شما هم باید خونه به خونه بگویید که اینگونه نیست.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه اه و افسوس در زمینه کار ساز نیست، افزود: اشکال اول به خود شما برمیگردد که فعال برخورد نکردید باید کار توجیهی انجام دهید.

آیت الله خاتمی با بیان اینکه اختلاط،آموزش مسایل جنسی و حذف ارزش ها را برخی ها به این سند نسبت می دهند، افزود: باید اولیای دانش آموزان را در زمینه این سند مطلع کنید.

وی با اشاره به اینکه نشستن و افسوس خوردن و نفرین کردن کاری را حل نمی کند، ادامه داد: معلمان و دبیران باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه باید مردم بدانند که آیات جهاد و شهادت از کتاب ها حذف نشده است و اینگونه نیست که قرآن از مدارس برچیده شود،گفت: باید راحت و منطقی به تبیین موضوع پرداخت.

آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه برخی اظهار نظرکنندگان در خصوص سند ۲۰۳۰ درد دین دارند، افزود: برخی ها هم علیرغم اینکه مسئولان گفته اند که این سند تعهدی ندارد،بازهم قبول ندارند.

وی بر ضرورت اجرای مطلوب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: برخی از مدیران مدارس از این سند بی اطلاعند این سند را بدهید مدیران مناطق، معاونان و دبیران منطقه به منطقه مطالعه کنند.

امام جمعه زنجان در خصوص ارائه آمار پرخاشگری در بین دانش آموزان نیز گفت: متاسفانه آستانه تحمل مردم زنجان به دلایلی همچون آب و هوا،تغذیه و فرهنگ پایین است به همین دلیل دعوا در مدارس هم از گذشته وجود داشته است اگر چه در حال حاضر کمرنگ شده است.

آیت الله خاتمی کرکری خواندن و دعوا در مدرسه و بیرون مدرسه را طبیعی دانست و گفت: باید در کنار دستگاه تعلیم و تربیت خانواده ها نیز به تربیت فرزندان کمک کنند.

وی همچنین با انتقاد از وضعیت قرآنی مدارس، گفت: حتی برخی از معلمان ما یک صفحه قرآن را بدون غلط نمی توانند بخوانند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۳/۱۶ - ۱۳:۰۰


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی