fdfdf
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان خبر داد

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: بیش از ۷هزار مورد موالید در این دو بیمارستان در طی سال گذشته انجام شده است  که بیش از هزار مورد از این موالید به صورت زایمان در آب بوده است.

 

به گزارش زنجانم،علی محمدی امروز در نشست خبری به مناسبت هفته تامین اجتماعی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی با تحت پوشش قرار دادن بیش از ۵۰ درصد از جمعیت کشور بعنوان بزرگترین نهاد در عرصه بیمه اجتماعی در کشور و خاورمیانه فعالیت می کند که خدمات را در سه بخش بیمه ای، درمانی و اقتصادی فعالیتهای خود را اجرایی کرده است.

وی با اشاره به اینکه درسطح کشور ۷۵بیمارستان بزرگ و کوچک  ایجاد شده است،عنوان کرد: این بیمارستانها در سطح تمامی کشور توزیع شده اند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان خاطرنشان کرد: در سطح استان با توجه به جمعیت استان بیش از ۵۳درصد از جمعیت استان تحت پوشش قراردارند که در طی سال گذشته  ۹۸۰هزار نفر تحت درمان سرپایی قرار گزفته و ۱۱هزار مورد عمل جراحی در دو بیمارستان انجام شده است.

وی عنوان کرد: بیش از ۷هزار مورد موالید در این دو بیمارستان در طی سال گذشته انجام شده است  که بیش از هزار مورد از این موالید به صورت زایمان در آب بوده است.

محمدی ابراز کرد: در طی سال گذشته ۱۰۳نفر جذب نیرو انجام شده است که ۱۵نفر از افراد جذب شده پزشک بودند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان از جمله پروژه های مهم در بخش درمان استان را طرح حذف دفترچه های درمانی دانست و گفت:این طرح در مراکز درمانی و سرپایی در حال انجام است که بیماران بدون دفترچه ویزیت می شوند.

وی با اشاره به اجرای طرح نظام ارجاع داخلی در سطح استان به عنوان یکی از استانهای پیشرو در سطح کشور خاطر نشان کرد: در راه اندازی نظام ارجاع داخلی سیستم درمان استان وارد فاز سوم شده است.

محمدی با اشاره به اجرای سیستم جامع بیمارستانی در دو مرکز درمانی استان اظهار کرد: در حوزه ساخت و ساز با اعتباری بالغ بر ۸۰میلیارد ریال تمامی مراکز درمانی استان مورد بهسازی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد:در حوزه روابط عمومی تلفن گویا در تمامی مراکر مستقر شدند و حداکثر زمان پاسخگویی به شکایت به ۶روز رسیده است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان تاکید کرد: بیمارستان امام حسین به عنوان بیمارستان برتر کشوری در  ترویج فرهنگ زایمان طبیعی شناخته شده و در این بیمارستان فرایند زایمان درآب به طور کامل در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح هتلینگ تا پایان سال به اتمام می رسد،گفت: علی الرغم اجرای طرح هتلینگ در بیمارستان های تامین اجتماعی هیچگونه کاهشی در تعداد تخت های بیمارستانی انجام نخواهد شد و در بیمارستان امام حسین(ع)همان  ۲۲۰تخت باقی خواهند ماند.

وی یکی از برنامه های سال جاری را افزایش تعداد تخت های بیمارستانی دانست و گفت : تعداد تختهای بیمارستانی در بیمارستان امام حسین و بیمارستان امید ابهر افزایش می یابد.

محمدی از برنامه های سالجاری برای راه اندازی درمانگاه در شهرستان ماهنشان و صدور کارت الکترونیک سلامت خبر داد و گفت: با شبانه روزی شدن درمانگاه خرمدره به دنبال افزایش کیفیت خدمات درمانی به ساکنان این شهرستانها هستیم.

وی در پاسخ به انجام مواردی همچون فرایند زایمان درآب در استان ابراز کرد: در ابتدای این طرح با نگرانی های شهروندان مواجه هستیم اما این روش یک روش بکار گرفته شده در دنیاست.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۴/۱۸ - ۱۵:۱۱


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی