۶ec3ff82-200c-44fc-ab5a-03069a75b5d3
در طی سال گذشته محقق شد

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه در طی سال گذشته تمامی کارگران ساختمانی استان از بیمه تامین اجتماعی برخوردار شده اند،عنوان کرد: امسال نیز با اخذ سهمیه این تعداد به ۲۲هزار نفر خواهید رسید.

 

مسعود علیاری امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته تامین اجتماعی اظهار داشت:در هفته تامین اجتماعی امسال برنامه های مختلفی در حوزه بیمه ای و درمانی به اجرا گذاشته می شود.

وی تصریح کرد: دیدار با شخصیتهای استانی،حضور مدیران و کارشناسان در نماز جمعه و ارائه مشاوره و راهنمایی به همشهریان در ورودی نماز جمعه،بازدید از مراکز تولیدی و صنعتی فعال استان،برگزاری مراسم تقدیر از بازنسشتگان،بازدید از بیماران تحت درمان از جمله برنامه های شاخص این مناسبت است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان ابراز کرد: در این هفته دیدار با خانواده معزز شهدا و نیز اختصاص یک برنامه در صدا و سیما به مردم استان را داریم که بتوانیم سوالات بیمه شدگان را پاسخگو باشیم.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی ۵۳۰هزار نفر از جمعیت استان را تحت پوشش قرار داده است، ابراز کرد: ماهیانه بالغ بر ۵۰میلیارد تومان هزینه های این سازمان برای ارائه خدمات به شهروندان استان است که امسال این مبلغ بالغ بر ۶۰میلیارد تومان به صورت ماهانه در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: یکی از اقدامات صورت گرفته در سال گذشته افزایش حداقل حقوق مستمری بگیران از ۹۰۰هزار تومان به بیش از یک میلیون و یکصد هزار تومان بوده است که در سایر سطوح نیز افزایش ۱۲٫۵درصدی را داشته ایم.

علیاری افزود: در مجموع ۴سال گذشته افزایش ۸۱درصدی را در حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران را داشته ایم که تفاوت حقوق اردیبهشت ماه نیز با نرخ جدید به حساب حقوق خردادماه این افراد واریز شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته  ۵کارگزاری به تعداد کارگزاریهای استان اضافه شده است، اظهار کرد: در سال گذشته ۵شعب ارتقای تیپ داشته اند.

این مقام مسئول همچنین از اعزام بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان به سفر زیارتی مشهد مقدس و عتبات عالیات خبر دادو گفت: سال گذشته ۶۷۰نفر ار بازنشستگان در قالب طرح کرامت رضوی به مشهد مقدس و ۳۲نفر به عتبات عالیات اعزام شدند.

وی عنوان کرد: در راستای ارائه خدمات الکترونیکی بسیاری از کارها به صورت الکترونیکی انجام می شود که  گسترش خدمات الکترونیک از جمله برنامه های امسال است .

علیاری با اشاره به راه اندازی سیستم بازرسی هوشمند در استان خاطرنشان کرد: از سالجاری تمامی کارگارهها از طریق سیستم جی پی اس مورد بازرسی قرارمی گیرند.

این مقام مسئول با اشاره به الکترونیکی شدن پرونده تمامی بیمه شدگان در استان عنوان کرد: برای بیمه شدگان جدید نیز پرونده الکترونیکی تشکیل شده است .

وی در ادامه با اشاره به جزئیات بیمه هنرمندان، روزنامه نگاران و خبرنگاران عنوان کرد:  طبق تفاهم نامه منعقد شده با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱۲هزار نفر در سطح کشور از طریق معرفی صندوق اعتباری هنر از تخفیف ۱۰درصدی برخوردار شده و به عنوان بیمه شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد از خدمات بیمه ای و درمانی بهرمند می شوند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان افزود:ده درصد هزینه بیمه هنرمندان،خبرنگاران از طریق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانها پرداخت می شود.

وی بحث دیگر را راه انداری سامانه تلفنی مشاوره  دانست و گفت:افراد می تواند با گرفتن شماره چهار رقمی۱۴۲۰ اقدام به دریافت خدمات و نیز ارائه شکایتها کنند.

علیاری با اشاره به کاهش حداکثر سن زنان خانه دار به ۵۰سال در کشور گفت: کلیه خانمهای خانه دار می توانند با استفاده از بیمه زنان خانه دار و رعایت شرایط سنی از مزایای بیمه مشاغل آزاد برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه در طی سال گذشته تمامی کارگران ساختمانی از بیمه تامین اجتماعی برخوردار شده اند،عنوان کرد: امسال نیز با اخذ سهمیه این تعداد به ۲۲هزار نفر خواهید رسید.

این مقام مسئول با بیان اینکه  اعتبار سازمان در سالجاری ۸۲هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است،عنوان کرد: تکمیل سیستم های مکانیزه و ارائه خدمات الکترونیکی از جمله رویکردهای تامین اجتماعی استان در سالجاری است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۴/۱۸ - ۱۵:۴۸


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی