download (4)
معاون بهزیستی استان زنجان خبر داد

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و موسسات غیردولتی بهزیستی استان زنجان گفت: در ماه مبارک رمضان امسال بالغ بر ۹۱۱ بسته غذایی با کمکهای خیران در بین مددجویان نیازمند توزیع شد که ارزش ریالی آن  ۷۵۳میلیون و ۶۰۰ هزار ریال بوده است.

نعمت ملکی امروز در گفت و گو با زنجانم اظهار داشت: میزان افطاری داده شده توسط خیرین در ماه مبارک رمضان امسال ۹۱ برنامه به ارزش ریالی ۶۴۳ میلیون ۶۸۰ هزار ریال بوده است.

وی با اشاره به توزیع بسته های غذایی در بین مددجویان ابراز کرد: در ماه مبارک رمضان امسال بالغ بر ۹۱۱ بسته غذایی با کمکهای خیران در بین مددجویان نیازمند توزیع شده است .

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و موسسات غیردولتی بهزیستی استان زنجان یکی از طرح های اجرایی در ماه مبارک رمضان را طرح ضیافت مهربانی دانست و گفت: در این طرح خیران و مسئولان استانی با حضور در منزل مددجویان با مشکلات این مددجویان آشنا می شوند که در طی امسال ۶۷ نفر از مسئولان استانی حضور داشتند.

وی تصریح کرد: میزان کمک نقدی و غیر نقدی در طرح ضیافت مهربانی یک میلیارد و ۵۱۲ میلیون و ۷۷۵ هزار ریال بوده است.

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و موسسات غیردولتی بهزیستی استان زنجان میزان زکات فطره جمع آوری شده را بالغ بر یک میلیارد و ۶۴۵ میلیون و ۴۴۸ هزار ریال اعلام کرد و یادآور شد: ۸۸ درصد از مبالغ زکات فطره جمع آوری شده برای تامین مواد غذایی و پوشاک مددجویان نیازمند هزینه شده است.

ملکی افزود: ۵ درصد از زکات فطره جمع آوری شده نیز در راستای تامین مخارج دارو و درمان مددجویان هزینه شده است.

این مقام مسئول تاکید کرد: مابقی وجوه صرف تامین هزینه جهیزیه و مسکن مددجویان بهزیستی استان شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی، اشتغال و موسسات غیردولتی بهزیستی استان زنجان با اشاره به لزوم مشارکت مردم در کمک به افراد نیازمند جامعه خاطرنشان کرد: مشارکت حق مردم است و نوعی توانبخشی به گروه‌های ضعیفی است که با مشکلات عدیده زندگی می‌کنند و به تنهایی قادر به حل مشکلات خود نیستند.

وی تصریح کرد: اعتبارات دولتی جوابگوی رفع نیازهای جامعه هدف نبوده و حضور و مشارکت خیران می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات باشد و با رشد مشارکت‌های مردمی در هر جامعه می توانیم شاهد بهبود زندگی اقشار آسیب پذیر می‌شویم.

انتهای پیام/ک

 

 

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۴/۱۹ - ۱۲:۱۸


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی