۸۲۵۹۱۴۸۸-۷۱۷۲۸۹۱۹
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبر داد:

مدیرکل کمیته امداد استان زنجانبا اشاره به اینکه کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال یکی از اقدامات مهم کمیته امداد برای ارتقای شاخص‌های سلامت خانواده‌های تحت حمایت است،گفت : یک هزار و ۴۵ کودک نیازمند خدمات بهبود تغذیه در استان هستند که از خدمات تغذیه ای ن کمیته امداد بهره مند هستند.

هدایت صفری امروز در گفت و گو با خبرنگار زنجانم، اظهار داشت:  سرانه ماهانه پرداختی به هر کودک مشمول در این طرح ۸۵۰ هزار ریال است

وی با اشاره به پرداخت یک میلیارد و ۵۲۶ میلیون ریال برای بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال در استان تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح ارتقای سلامت این گروه از جامعه هدف است.

این مقام مسئول بابیان اینکه خدمات کمیته امداد در بخش‌های مختلف و بر اساس نیاز به خانواده‌های تحت پوشش ارائه می‌شود ، ابراز کرد: ارائه خدمات درمانی و کمک به ارتقاء شاخص‌های بهداشتی جامعه هدف یکی از این خدمات است .

وی با اشاره به اینکه کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال یکی از اقدامات مهم کمیته امداد برای ارتقای شاخص‌های سلامت خانواده‌های تحت حمایت است،افزود : تعداد یک هزار و ۴۵ کودک نیازمند خدمات بهبود تغذیه در استان از خدمات کمیته امداد در این بخش بهره‌مند هستند که درطی سه‌ماهه اول سال جاری مبلغ یک میلیارد و ۵۲۶ میلیون ریال برای اجرای این طرح هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان اظهار کرد: این طرح به‌منظور تأمین سلامت این گروه از جامعه هدف و کمک به رفع سوءتغذیه در کودکان زیر پنج سال که به حمایت غذایی نیاز دارند در کمیته امداد اجرا می‌شود .

صفری با اشاره به اینکه این طرح با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در سطح استان اجرایی می‌شود، افزود : طبق کنترل‌های انجام‌شده از طریق مراکز و خانه‌های بهداشت کودکان مشمول به کمیته امداد معرفی و دستور تغذیه‌ای موردنظر کارشناسان این مراکز توسط این نهاد با انعقاد قرارداد با فروشگاه‌های معتبر در سطح استان و در قالب بسته‌های مواد غذایی تهیه و به آن‌ها ارائه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:سرانه ماهانه پرداختی به هر کودک مشمول در این طرح ۸۵۰ هزار ریال است که برای ارزیابی میزان اثربخشی خدمات ارائه‌شده به کودکان بهره‌مند از این خدمت نیز از طریق خانه‌های بهداشت و مراکز بهداشتی استان در دوره‌های شش‌ماهه انجام می‌شود.

وی ادامه داد : مردم  نیز می توانند برای مشارکت در این طرح از طریق  مراجعه به سایت کمیته امداد به آدرس www.emdad.ir و با ورود به قسمت « هم‌سفره » و یا با شماره‌گیری کد #۰۲۴*۸۸۷۷ * مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۴/۱۹ - ۱۲:۵۷


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی