۲۵۶۴۹۸۲_۴۵۵
سرپرست پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان خبر داد

سرپرست پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان با اشاره به اینکه هوای زنجان رو خنکی می رود، گفت: هوای زنجان تا پایان هفته در مجموع ۸ تا ۱۰ درجه کاهش می یابد.

سونا صرفی در گفتگو با زنجانم، به وضعیت دمایی زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: دمای زنجان  امروز صاف تا قسمتی ابری پیش بینی می شود که در ساعات بعد از ظهر امروز شاهد وزش باد شدید خواهیم بود.

وی به وضعیت جوی استان در ۲۴ ساعت آینده اشاره کردو گفت:  فردا شاهد ورود سامانه بارشی به استان هستیم که فعالیت این سامانه بارشی تا پایان هفته ادامه داشته و شاهد بارشهای پراکنده خواهیم بود که این سامانه بارشی کل استان را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

سرپرست پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان به گرمترین و سردترین مناطق استان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کردو یاد آورشد: قیدار با ۱۷درجه سانتیگرادبالای صفر خنک ترینو ماهنشان با ۳۸ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین مناطق استان بودند.

صرفی دمای فعلی زنجان را ۱۷ درجه اعلام کرد و گفت: دمای فعلی زنجان ۱۷ درجه سانتیگراد بالای صفر است که  در ساعات ظهر این دما به ۳۲ درجه خواهد رسید که نسبت به روز گذشته ۵درجه سانتیگراد کاهش دمایی را خواهیم داشت.
صرفی مهم‌ترین پدیده چند روز آینده در استان زنجان را کاهش دما عنوان کرد و گفت: با ورود سامانه بارشی وزش باد شدید، بارشهای پراکنده را خواهیم داشت.

سرپرست اداره پیش‌بینی جوی اداره کل هواشناسی استان زنجان در پاسخ به سئوالی در خصوص میزان بارشها انجام شده در سال زراعی ، گفت: در بازه زمانی مهر سال گذشته تا تیرماه امسال شاهد ۲۴۱ میلیمتر بارش نذورات آسمانی بوده ایم که این بارشها نسبت به میانگین بلند مدت کاهش ۷۱ میلیمتری را داشته است.

وی تصریح کرد: در واقع می توان گفت میزان بارشها در سال زراعی نسبت به میانگین بلند مدت ۲۳ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۴/۲۰ - ۸:۴۶


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی