images (1)
مدیرعامل انجمن خیریه مهرانه

مدیرعامل انجمن خیریه مهرانه با اشاره به تشکیل بیش از ۵ هزار پرونده از سال ۸۵ تاکنون گفت: مهرانه در تلاش است تا در کنار ارایه خدمات درمانی به بیماران مبتلا به سرطان، از ابتلای یک میلیون و ۱۰۰ هزار زنجانی به این بیماری پیشگیری کند،

به گزارش زنجانم، اصغر وثوق شامگاه دیروز در دیدار با معاون بهداشت وزیر بهداشت از مهرانه زنجان  با بیان اینکه فعالیتهای مهرانه در ۴ حوزه در حال انجام است، اظهار داشت: مهرانه برنامه های مدونی را در ۴ حوزه بویزه در امر پیشگیری از سرطان آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: توسعه ورزش همگانی، ترویج تغذیه سالم، جلوگیری از استعمال دخانیات و ارایه خدمات آموزشی به دختران و بانوان و دانش آموزان از رویکردهای مهرانه در بحث پیشگیری از سرطان است.

 

وثوق تاکید کرد: جلوگیری از استعمال دخانیات به ویژه سیگار از جمله موارد مدنظر مسئولان ذی ربط مهرانه در زنجان است.

مدیرعامل انجمن خیریه مهرانه زنجان از برنامه ریزی برای تبدیل زنجان به شهر بدون دخانیات خبر داد و گفت: پیشگیری و ارائه آموزش حرف اول را در جلوگیری از بروز بیماری سرطان می زند که مهرانه بدنبال آن است تا با اقدامات پیشگیرانه خود از ابتلای تمامی جمعیت استان به بیماری سرطان جلوگیری کند.

وی افزود: مهرانه در هدف گذاری خود بدنبال آن است تا با اجرایبرنامه های منسجم پس از ۵ سال زنجان را به شهر بدون دخانیات کشور معرفی کند.

در ادامه محمدرضا معینی، مدیر داخلی کلینیک رادیوتراپی مهرانه با اشاره به اینکه مرکز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه در سال ۹۳ با همت خیرین انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان زنجان راه اندازی شده است، عنوان کرد:  رادیوتراپی یکی از روشهای درمان سرطان و یا کنترل سلولهای بدخیم استکه می تواند همراه با جراحی ، شیمی درمانی و گاهی به تنهایی استفاده شود که با خرید دستگاه رادیوتراپی به مبلغ ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان توسط خیران یکی از پیشرفته ترین دستگاههای رادیوتراپی موجود در ایران در مهرانه راه اندازی شده است.

وی افزود:  دستگاه دوم نیز به مبلغ ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان با کمک های مالی خیران مهدی شهیدی و حامد منصوری خریداری و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

معینی تاکید کرد: طراحی فضای مورد نظر برای استقرار دستگاه رادیوتراپی آرامش خاصی را به بیمار میدهد چرا که ترکیبی از دو رنگ صورتی و سفید متمایل به شیری است.

وی ابراز کرد: آسمان مجازی یکی از بهترین ایده ها در زمینه های دکوراسیون داخلی اتاق درمان میباشد که از نظر بصری برای بیمارانی که مشغول درمان با دستگاه رادیوتراپی هستند محیطی آرامش بخش و پنجرهای زیبا رو به طبیعت و آسان را به ارمغان می آورد.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۴/۲۰ - ۱۲:۳۲


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی