۶۵
کارشناس برنامه ریزی شهری:

استاد دانشگاه پیام نور زنجان و کارشناس برنامه ریزی شهری با بیان اینکه منطقه گاوازنگ (ائل داغی) با توجه به ویژگی‌هایی که دارد می تواند به عنوان یک منطقه تفریحی و گردشگری برای شهر و حتی استان زنجان مطرح باشد، گفت: ایجاد مجموعه گردشگری و تفریحی در گاوازنگ تهدیدی برای منابع طبیعی نیست.

یوسف خدائی امروز در گفت و گو با خبرنگار زنجانم اظهار داشت: در سالهای اخیر برگزاری جشنواره آش و برنامه های فرهنگی و تفریحی در این منطقه نشان از استقبال مردم برای ایجاد چنین مکانی دارد.

کارشناس برنامه ریزی شهری با بیان اینکه دنیا به سمت نظریه سر زندگی می رود، عنوان کرد: مکان تفریحی برای مردم شهر همچون هوا ضروری بوده و نمی توان در طراحی فضاهای شهری آن را نادیده گرفت.

وی وجود مناطق تفریحی و گردشگری را در کاهش آسیب های اجتماعی و بزهکاری موثر دانست و گفت: امروزه شاهد هستیم که کشورهای پیشرفته در توسعه شهرهای خود با توسعه مکان های تفریجی و زیرساختهای گردشگری به سمت تبدیل مناطق جرم خیز به مناطق فرهنگی و تفریحی هستند که این رویکرد می تواند علاوه بر افزایش نشاط اجتماعی در شکل گیری رفتارهای مطلوب افراد بزهکار نیز موثر باشد.

خدائی ابراز کرد: هرچه قدر برای رفاه مردم امکانات رفاهی در نظر گرفته شود باز نیز کم است چرا که هدف از ساختن شهر تامین آسایش و رفاه مردم و نه ساختمان سازی است اما متاسفانه در ایران تنها با رویکرد ساختمان سازی پیش می رویم.

استاد دانشگاه پیام نور زنجان با بیان اینکه ایجاد محیط شاداب برای تمامی سنین و همه اقشار در فضاهای شهری ضروری است، عنوان کرد:  با توجه به اینکه در شهر زنجان محیطهای تفریحی بسیار کم است بهترین مکان برای ایجاد مجموعه تفریحی و گردشگری منطقه گاوازنگ زنجان است.

خدایی با بیان اینکه ایجاد منطقه گردشگری نمی تواند لطمه ای به منابع طبیعی وارد کند، اظهار کرد: دلایل بسیاری زیادی وجود دارد که بهترین کاربری برای این منطقه همان فضای تفریحی است که یکی از این دلایل وجود آب و هوای مطلوب این منطقه است.

کارشناس برنامه ریزی شهری افزود:تهدید منابع طبیعی و زیست محیطی ایجاد نمی شود و باید فراموش نکینم که محیط زیست برای آسایش انسان است نه انسان برای محیط زیست .

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۴/۲۰ - ۱۱:۴۸


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی