download (6)
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان خبرداد:

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان یکی از رویکردهای کمیته امداد را انجام  مددکاری حرفه‌ای برای خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد دانست و گفت: در سه ماهه اول امسال با همکاری جامعه حقوقدانان استان و مشاوران حقوقی ۶۸۶ مورد خدمات حقوقی به مددجویان کمیته امداد استان ارائه شده است.

به گزارش زنجانم، هدایت صفری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خدمات ارائه شده در قالب معاضدت حقوقی مددجویان و باهدف توانمندسازی آن‌ها بوده است که در این بخش وکلای نیکوکار و جامعه حقوقدانان و مشاوران حقوقی با کمیته امداد استان همکاری داشته اند.

وی  با بیان اینکه ۸۶ وکیل نیکوکار در سطح استان با کمیته امداد همکاری دارند ،تاکید کرد:  ۲۸۵ مورد مساعدت در قالب مشاوره حقوقی وقضایی به مددجویان معرفی‌شده از طرف کمیته امداد توسط این وکلا انجام‌شده است که برآورد ریالی خدمات ارائه شده در این بخش بالغ بر ۴۵۶ میلیون ریال بوده است.

وی تصریح کرد: برای تحقق توانمندسازی خانواده های تحت حمایت استفاده از ظرفیت های موجود در جامعه ضروری است که با استفاده از توان و ظرفیتها هر مجموعه  برای امداد رسانی به خانواده های نیازمند باید مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان ارائه خدمات حقوقی به مددجویان را به طور رایگان دانست و تاکید کرد: به همین منظور در سه ماهه اول سال جاری تفاهم نامه همکاری مشترک بین کانون حقوقدانان و وکلا ، بسیج حقوق دانان و وکلا و مشاوران حقوقی منعقد شده است .

 

وی با بیان اینکه تمامی خدمات ارائه شده در این نهاد با هدف توانمندسازی و استقلال اقتصادی جامعه هدف انجام می شود، عنوان کرد: بسته‌های خدمتی در بخش‌های مختلف توسط کمیته امداد بر اساس نیاز مددجویان طراحی و احصا شده است که  ارائه خدمات حقوقی ، مشاوره‌ای و قضایی به خانواده‌های مشمول نیز از جمله خدمات ارائه شده به مددجویان است.

صفری با اشاره به اینکه برخی از مددجویان به دلیل آشنا نبودن با حقوق قانونی خود در چرخه فقر وارد می‌شوند ، ادامه داد : با ارائه خدمات و مشاوره‌های حقوقی مناسب این گروه از جامعه هدف با حقوق قانونی خود آشنا شده و با احیای این حقوق از چرخه فقر و بدنه حمایتی کمیته امداد خارج می‌شوند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۴/۲۱ - ۱۲:۱۵


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی