IMG_20170714_193505
مدیرکل بهزیستی استان زنجان خبر داد

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت:در حال حاضر ۲۳ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی زنجان قرار دارند که ازاین تعداد ۷ هزار خانوار مستمری بگیر و مابقی از خدمات موردی این سازمان بهره مند می شوند.

به گزارش زنجانم و به نقل از روابط عمومی بهزیستی زنجان، محمد محمدی قیداری ظهر جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه زنجان، با بیان اینکه توانمندسازی معلولان از جمله اقدامات بهزیستی است، افزود: سنجش بینایی کودکان ۳ تا ۶ سال برای تشخیص تنبلی چشم و انجام اقدامات لازم همچنین تست شنوایی از نوزادان یک تا ۱۰ روزه که در صورت نیاز نوزادان، به مراکز کاشت حلزون معرفی شوند تا با اقدام به موقع، شاهد بروز مشکلات غیرقابل جبران بعدی نباشیم.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: هزینه کاشت حلزون برای نوزادان در حدود ۳۰ میلیون تومان است و در حال حاضر نوزاد پشت خط انتظار برای کاشت حلزون در استان وجود ندارد و در صورت تشخیص نوزادان در اسرع وقت به مراکز تخصصی معرفی می شوند.

محمدی با تاکید بر اینکه استان زنجان رتبه ۳۰ دربحث آسیب های اجتماعی است، گفت: زنجان یکی از استانهای پاک در اعتیاد است که این مهم موجب نمیشود تا اقدامات پیشگیرانه در زمینه مواد مخدر مورد توجه نباشد بلکه بهزیستی با جدیت در این زمینه حضور دارد و دوره های آموزشی را به فراخور مخاطبان و جامعه هدف برگزار می کند.

این مقام مسئول افزود: خط مشاوره ۱۴۸۰ در اختیار شهروندان قرار دارد که طی سال گذشته ۱۰ هزار تماس در موارد مختلف از سوی شهرواندان در سطح استان با این سامانه صورت گرفته است.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته بهزیستی، افزود: بهزیستی از بدو تولد تا زمان سالمندی خدماتی برای جامعه هدف خود در برنامه دارد.

محمدی با اشاره به سالروز تشکیل سازمان بهزیستی در ۲۹ تیر سال ۵۹ به همت شهید والا مقام دکتر محمدعلی فیاض بخش که لایحه آن را تقدیم مجلس کرد و مورد تصویب قرار گرفت، تصریح کرد: جامعه هدف سازمان بهزیستی شامل ایتام، زنان سرپرست خانوار، معلولان، در راه ماندگان و سالمندان هستند که علاوه بر ارایه خدمت، سازمان بهزیستی تاکید ویژه ای بر آگاه سازی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد.

وی با بیان اینکه بخشی از جامعه هدف سازمان بهزیستی، عموم مردم هستند، تصریح کرد: اهتمام بر آگاه سازی و اطلاع رسانی در زمینه آسیبهای اجتماعی  از جمله اعتیاد و حاشیه نشینی در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به جامعه تحت پوشش بهزیستی در زنجان، خاطر نشان کرد: ۵۰ درصد از معلولیتها به عوامل ژنتیکی و ازدواجهای فامیلی و زود هنگام مربوط میشودو مشاوره ژنتیک یکی از مواردی است که بهزیستی اهتمام ویژه ای به آن دارد و خانواده ها با جدی گرفتن این مساله میتوانند تا حد قابل توجهی از تولد نوزاد معلول جلوگیری کنند.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۴/۲۳ - ۱۸:۳۲


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی