۲۰۱۵_۰۵_۲۷_۰۷_۳۳_۱۹_۷۲۳۳۱

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به بهره‌مندی ۳ هزار زن سرپرست خانوار از خدمات بیمه‌ای گفت: در سه ماهه نخست امسال ۸ میلیارد و ۹۸۶ میلیون ریال برای حق بیمه مددجویان زنجانی هزینه شد.

به گزارش زنجانم هدایت صفری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اداره کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان در حال حاضر ۲۲ هزار و ۵۰۰ خانوار زیرپوشش دارد.

وی تعداد مددجویان زیرپوشش این نهاد را ۳۹ هزار نفر اعلام کرد و گفت: گروه‌های مختلفی زیرپوشش این نهاد هستند که بر اساس نیازهای هر یک خدمات مربوط را ارائه می‌دهد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره ارائه خدمات تخصصی به زنان سرپرست خانوار زیرپوشش به لحاظ توانمندسازی آنها افزود: امسال ۳ هزار و ۶۱ نفر از زنان سرپرست خانوار از خدمات بیمه‌ای کمیته امداد امام خمینی بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به اینکه حق بیمه مددجویان با هماهنگی اداره کل تامین اجتماعی به صورت دوره‌های سه ماهه واریز می‌شود، گفت: بر این اساس در سه ماهه نخست امسال ۸ میلیارد و ۹۸۶ میلیون ریال برای حق بیمه مددجویان زنجانی هزینه شد.

صفری همچنین از پرداخت ۳ میلیارد و ۷۵ میلیون ریال مساعدت درمانی به مددجویان زیرپوشش این نهاد خبر داد و بیان کرد: این مبلغ در قالب پرداخت هزینه‌های درمانی مددجویان، بهداشتی کردن و بهسازی فضای خودکفایی مجریان طرح‌های اشتغال پرداخت شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه خدمات کمیته امداد امام خمینی در سرفصل‌های درمانی شامل موضوعات مختلف است، تصریح کرد: این امر موجب سالم‌سازی جامعه هدف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برنامه‌های کمیته امداد به منظور شناسایی نقاط ضعف و قوت برای کمک به مددجویان است، افزود: ارزیابی فعالیت‌ها در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه هدف موجب تقویت گفتمان فقرزدایی در سطوح اجرایی می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه یکی از موضوعات مورد توجه در این نهاد ارتقای کارکردها برای شکل‌گیری اراده جمعی در راستای خدمت‌رسانی به ایتام و خانواده‌های نیازمند در جامعه و احیای مسؤولیت اجتماعی در کمک به نیازمندان است، تصریح کرد: هم‌افزایی در کار موجب تحقق اهداف و همچنین شکل‌گیری اعتماد در بین خیران می‌شود.

صفری با اشاره به اینکه یکی از سیاست‌های پیش روی کمیته امداد امام خمینی زمینه‌سازی افزایش مشارکت مردم در توسعه فرهنگ قرض‌الحسنه و سپرده‌گذاری است، گفت: ارائه خدمات معوض به‌جای بلاعوض به‌منظور نهادینه کردن فرهنگ کار و تلاش در مددجویان از راهبردهای اصلی خدمت‌رسانی به جامعه هدف در بخش‌های مختلف است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۴/۲۴ - ۱۱:۱۳


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی