لبل
مدیرکل بهزیستی استان زنجان خبر داد:

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه هزینه کاشت حلزون برای نوزادان بالغ بر ۳۰۰میلیون ریال است، گفت: هم اکنون هیچ پشت نوبتی برای کاشت حلزون در زنجان وجود ندارد.

به گزارش زنجانم، محمد محمدی قیداری پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود به مناسبت هفته بهزیستی با بیان اینکه ۲۳ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستی استان هستند، گفت:  جامعه هدف بهزیستی بسیار وسیع بوده و بهزیستی ارائه خدمات به بسیاری از اقشار جامعه را در دستور کار خود قرار داده است که در این راستا بیش از ۱۳۰ هزار نفر از جمعیت استان از خدمات متنوع بهزیستی بهره مند هستند.

وی با اشاره به پرداخت مستمری برای بیش از ۷ هزار مددجوی تحت پوشش در سطح استان ، گفت: با افزایش  مستمری این افراد مبلغ مستمری پرداخت شده بین  ۱۵۰ تا ۴۵۰ هزار تومان شده است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به شعار امسال هفته بهزیستی با عنوان ” بهزیستی محور مسئولیت و سلامت اجتماعی “تصریح کرد: تامین سلامت اجتماعی افراد جامعه از جمله مسئولیتهای بهزیستی بوده و در این راستا انجام آسیب شناسی و اقدام در خصوص آسیبهای اجتماعی همچون اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی در حال انجام است.

وی با بیان اینکه میزان آسیبهای اجتماعی در استان زنجان بسیار پایین است، عنوان کرد: زنجان رتبه س ام کشور را  دربحث آسیب های اجتماعی دارد.

محمدی تاکید کرد: این امر سبب شده است تا اقدامات پیشگیرانه برای کنترل آسیبهای اجتماعی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه ۲۳ هزار خانوار تحت پوشش بهزیستس استان هستند، خاطرنشان کرد: رویکرد بهزیستی استان تحقق سه استراتژی مهم پیشگیری، ارائه خدمات در راستای جلوگیری از معلولیت‌ها  و توانمندسازی افراد تحت پوشش است که در این راستا خدمات متنوعی همچون انجام غربالگری، اجرای برنامه های آموزشی در زمینه های همچون پیشگری از اعتیاد، پرداخت مستمری و خدمات توانبخشی به مددجویان  و نیز ارائه خدمات مشاوره ای را در دستور کار خود قرار داده است.

این مقام مسئول با اشاره به اجرای طرح غربالگری بینایی سنجی در سطح استان در طی سال گذشته خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۴۲ هزار و ۴۷۹ کودک تحت سنجش شنوایی سنجی قرار گرفته و طی سال گذشته ۱۰ هزار تماس در موارد مختلف از سوی شهروندان در سطح استان با خط ۱۴۸۰ صورت گرفته است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۴/۲۴ - ۱۲:۲۹


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی