images (6)
در گفت وگوی زنجانم با استاد و پژوهشگر دانشگاهی:

استاد و پژوهشگر دانشگاه با اشاره به نیازمندی افراد جامعه برای کسب دانش و اطلاعات درست در فضای مجازی گفت: اساتید نقش خود را در روشنگری فضای فکری جامعه ایفا کنند.

علی رضایی امروز در گفت و گو با خبرنگار زنجانم  اظهار داشت:   روشنگری یعنی پر کردن شکاف دانشی و اطلاعاتی بین پتانسیل بالایی که وجود دارد و با نیازی که در بین افراد جامعه احساس می شود که این نقش می تواند توسط اساتید دانشگاهی با کسب مهارتهای دانشی و ارتباطی به جامعه منتقل و در راستای اصلاح امور بکار گرفته شود.

وی با اشاره به ضرورت کسب مهارت برای انتقال و تعبیر و تفسیر دانش توسط اساتید دانشگاهی برای انتقال به اقشار جامعه تصریح کرد: وقتی صحبت از روشنگری فکری افراد جامعه می شود ما با خلاء مهارتی ترویجی اساتید مواجه هستیم به این معنی که اساتید توان انتقال مفاهیم و ترویج دانش و روشنگری در خصوص مسائل به افراد جامعه را کمتر دارا هستند.

 

* لزوم حضور اساتید برای روشنگری در فضای مجازی 

وی با اشاره به اینکه لازم است انتقال دانش و روشنگری فکری افراد توسط نخبگان و اساتید دانشگاهی و مراجع علمی ذی الصلاح انجام شود، خاطرنشان کرد: یکی از آسیبهای که امروزه با آن مواجه هستیم حجم انبوه اطلاعات درست و غلطی است که بدون هیچ پایش و بررسی  در شبکه های اجتماعی منتقل می شود که صحت و درستی محتوای آن در بسیاری از این موارد  مورد تردید است .

این استاد دانشگاه افزود: استناد مردم به محتواهای منتشر شده در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی می تواند آسیب زا بوده و حتی گاها با هدف تخریب فکری مردم صورت می گیرد.

وی تصریح کرد: در این زمینه نیازمند آن هستیم که شکاف دانشی اساتید و مهارتهای ترویجی آنان پر شود و از درک و فهم نخبگان فکری جامعه برای رفع ابهامات افراد جامعه استفاده کرد.

 

*رسانه ها نقش خود را در روشنگری و ترویج علم انجام دهند

علی رضایی با اشاره به نقش رسانه ها در روشنگری و ترویج علم خاطرنشان کرد: رسانه ها می توانند نقش ترویجی خود را در علم داشته و در هم افزایی و ارتقای دانش عمومی جامعه بسیار تاثیر گذار باشند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه در تفسیر و تعبیر فرمان آتش به اختیار تفاسیر مختلفی استنباط شده است گفت:  این فرمان رهبری می تواند به تعبیر برای پر کردن خلاء های سازمانی بکارگرفته شود و قشری از اساتید مخاطب هستند که بتوانند سیاستهای کلان اصلاح فرهنگی را به منظور ارتقای وضعیت اصلاحی جامعه اجرایی و به افراد جامعه منتقل کنند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۶/۰۶ - ۹:۵۹


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی