download (5)
مدیرکل فنی و حرفه ای استان زنجان:

مدیرکل فنی و حرفه ای استان زنجان با اشاره به لزوم بهره گیری از واقعیت مجازی و ارائه محتوای آموزشی از این طریق گفت: نرم افزار شبیه ساز آموزش های مهارتی در زنجان طراحی و تولید می شود.

به گزارش زنجانم، در اولین جلسه شورای پژوهش اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان زنجان با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه های استان و سایر اعضاء شورای پژوهش طرح پژوهشی طراحی و تولید نرم افزار شبیه سازآموزش های مهارتی بررسی شد.

محمد رضا انصاری مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان اظهار داشت:  سیاست های سازمان آموزش فنی و حر فه ای کشور همسو با تغییرات تکنولوژیک و به منظور توسعه فناوری های نوین و راهبردی است.

وی با اشاره به لزوم بهره گیریاز شیوه های نوین در ارائه آموزش ها، تصریح کرد: طراحی و تولید نرم افزار شبیه ساز آموزش های مهارتی  با هدف  صرفه جویی در هزینه های آموزشی از جمله هزینه های مواد مصرفی و تجهیزات آموزشی، افزایش کیفیت آموزشی در کارگاه های آموزشی و مناطق محروم، کاهش خطر های جانی هنگام ارائه آموزش ها با دستگاه های پر خطر به  اجرا گذاشته می شود.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان زنجان افزود: این طرح پژوهشی به منظور تکمیل سطوح مهارت بخشی از استاندارد های آموزش های مهارتی را بصورت مجازی را در بر خواهد گرفت.

وی با اشاره به رویکرد استان در تبدیل شدن به قطبIT و الکترونیک عنوان کرد: ما در رشته های برق، آی تی و الکترونیک نیز با تعداد زیادی فارغ التحصیل دانشگاهی روبه رو هستیم که استفاده از ظرفیت آموزش های مجازی می تواند در کمک به ارتقاء مهارتهای رشته ای این افراد و نیز اشتغالازایی آنها موثر واقع شود.

انصاری از دیگر مزایای بهره گیری از نرم افزار شبیه ساز آموزشی را کاهش هزینه ها دانست و یادآور شد:  بهره مندی از واقعیت مجازی و ارائه محتوای آموزشی موجب اشتغالزایی و کاهش هزینه های آموزشی می شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: تکنولوژی به سرعت در حال تغییر است که همین امر لزوم انطباق افراد جامعه با تکنولوژی های روز را ضروری می سازد و باید از تکنولوژی های روز در راستای ایجاد اشتغال بهره برد.

در ادامه مجریان طرح پژوهشی امیری و اسدی ضمن ارائه طرح پژوهشی، اهداف این طرح را ارائه بخشی از استاندارد مهارت به صورت مجازی وصرفه جویی در هزینه ها غاعلام کردند و گفتند : افزایش کیفیت آموزش در کارگاههای آموزشی و کاهش خطرهای جانی هنگام ارائه آموزش ها از اهداف مهم این طرح است .

در ادامه این جلسه  بخشی از استاندارد های آموزشی برق خودرو و آبیاری تحت فشار( هیدورپونیک) از جمله استاندارد های آموزشی بود که در این طرح پژوهشی به روش شبیه سازی مجازی ارائهشد که اعضای شورای پژوهش ضمن بررسی گزارش طرح پژوهشی ارائه شده، آنرا بسیار مطلوب ارزیابی کردند.

انتهای پیام/ک

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۶/۰۶ - ۷:۵۸


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی