۶۲۰۵۹۲۰_۹۳۱
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان:

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت: به مناسبت هفته کودک کتابخانه درون مدرسه ای در یکی از مناطق محروم شهر زنجان با اختصاص ۴هزار جلد کتاب به بهره برداری می رسد.

به گزارش زنجانم،محمد نقی صالحی امروز در جلسه هماهنگی برنامه های هفته کودک  با بیان اینکه  روز ۱۶مهرماه روز جهانی کودک در سراسر جهان است، اظهار داشت: روز جهانی کودک  از ۱۵مهرماه به مدت یک هفته در سراسر کشور آغاز  و شعار امسال این مناسبت ” هر کودک نشانی خداست” اعلام شده است.

وی تصریح کرد:کودک در پناه خانواده،کودک محیط زیست و میراث فرهنگی،کودک فناوری های نوین،کودک کتاب و محصولات فرهنگی ،کودک و مفهوم کودکی از جمله روزشمارهای این هفته است.

این مقام مسئول با ابراز اینکه امسال برنامه ها در دو سطح با محور عاشورایی برگزار خواهد شد،خاط نشان کرد: اجرای برنامه های فرهنگی، ادبی علمی، برگزاری محافل عاشورایی،برپایی نمایشگاه کتاب و بازدید کودکان از اماکن تاریخی و موزه ها به صورت رایگان در طول این هفته خواهیم داشت.

وی ابراز کرد: دیدار کودکان بامسئولان استانی و رونمایی از کتابهای مرتبط با کودکان از عناوین برنامه های این هفته است.

صالحی آگاه سازی والدین و ارائه آموزش به کودکان و نوجوانان در رابطه با آسیبهای فضای مجازی از جمله رویکردهای برنامه های امسال بیان کردو گفت: با توجه به دسترسی کودکان به فضای مجازی اسیبهایی همچون فاصله گرفتن کودکان از بازی های کودکانه و افزایش ضریب اسیب پذیری انها را شاهد هستیم که این هفته فرصتی است تا خانواده را حساس کرده و در زمینه اموزش کودکان اقدام جدی را داشته یاشیم.

رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان خاطرنشان کرد: اختصاص بنر،برگزاری نمایشگاه و نصب استند در نقاط پرتردد شهر،اطلاع رسانی توسط رسانه ها، اختصاص سالن ورزشی برای مسابقات برای کودکان،ثبت نام رایگان از کودکان در کانون پرورش فکری کودکان از جمله برنامه هایی است که با همکاری دستگاهها در طی هفته کودک پیش بینی شده است.

وی ابراز کرد: مناطقی در حاشیه شهر زنجان داریم که هیچگونه امکانات فرهنگی برای انها فراهم نشده است که سعی شده است که در طی هفته کودک  در یکی از این مناطق محروم زنجان کتابخانه درون مدرسه ای با اختصاص ۴هزار جلد کتاب به بهره برداری رسد.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۱۳ - ۱۱:۵۶


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی