۸۱۷۵۳۸۱۵-۷۰۱۵۳۴۷۸
مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان:

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان با اشاره به تدوین سند ملی سلامت اجتماعی در استان گفت:طبق این سند رسیدن به چهار شاخصه تعیین شده است که شاخصه سلامت اجتماعی از مهمترین آنهاست.

به گزارش زنجانم،مسیح الله سلطانی  امروز در جلسه هماهنگی برنامه های هفته کودک در استانداری زنجان با تبریک هفته کودک اظهار داشت:امیدواریم از این فرصت برای بالا بردن آگاهی خانواده ها بهره گرفته و این هفته فرصت نمادین برای پیگیری حقوق کودکان و نوجوانان است.

وی تصریح کرد: ظهور و افزایش آسیبهای اجتماعی نشانگر این است که ما به حوزه کودکان و نوجوانان کمتر توجه کرده ایم .

این مقام مسئول با ابراز اینکه نباید برنامه ها محدود به هفته کودک شود،عنوان کرد:باید بتوانیم در طول سال برنامه  اجرا کنیم و بهبود وضعیت را در آینده داشته باشیم.

سلطانی ابراز داشت: تاکید بر این است که برنامه ها با شناخت از وضعیت فرهنگی و اجتماعی صورت بگیرد و طبیعتا بر حسب مناطق زندگی کودکان نیازها متفاوت است و لازم است این موضوع در اجرای برنامه های هفته کودک مد نظر دستگاههای اجرایی قرار گیرد.

وی با انتقاد از کاستی های موجود در اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی در مناطق محروم استان خاطرنشان کرد: در اجرای برنامه های فرهنگی  باید با توجه به نیازهای مناطق محروم و مناطق روستایی اجرای مجزای برنامه در این مناطق را داشته باشیم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان تاکید کرد: برنامه های تدارک دیده به این مناسبت سعی شود هدفمند و با نگاه علمی تدوین شود که صرفا تنها به برگزاری چند برنامه  محدود نشود.

وی با بیان اینکه مشکلات ساختاری و فرهنگی در حوزه کودکان و نوجوانان داریم، گفت: این هفته فرصتی است تا صاحبنظران ورود پیدا کنند و سعی کنیم حرکتهایی را انجام دهیم که این مشکلات کم رنگتر شود.

این مقام مسئول افزود: باید از ظرفیتهای قانونی برای حمایت از کودکان استفاده کنیم 

وی با اعلام اینکه دولت لایحه حمایت از کودکان و نوجوان را به مجلس ارائه کرده است، تصریح کرد: این مصوبه ارزشمند خواهد بود .

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۱۳ - ۱۳:۲۲


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی