۱۵-۹-۱-۸۵۷۳۳
گزارشی از میزان امنیت شغلی فارغ التحصیلان دانشگاهی

همه می دانیم که مهمترین مساله برای دانشجویان در سال های پایانی تحصیل، بحث اشتغال است و اگر امروز فرصتی برای اشتغال این افراد در کشور ایجاد نشود نمی توان انتظار داشت نخبگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی از کشور خارج نشوند و آینده خود را در کشورهایی که به علم آنها بها می دهند جستجو نکنند.

 

به گزارش زنجانم، بدون شک یکی از مهمترین انتخاب ها در طول زندگی انسان انتخاب شغل است که همین انتخاب به تغییر مسیر زندگی نیز می انجامد و سرنوشت زندگی یک فرد را تغییر می دهد

امروزه مسیر انتخاب شغل بسیاری از افراد با تحصیلات عالی گره خورده و برای داشتن حرفه  نیاز به داشتن مدرک تحصیلی در دانشگاهی معتبر ضرورت یافته است و در بین دانشجویان داشتن موقعیت حرفه ای بالا و رسیدن به جایگاه اجتماعی جزء مهم ترین انگیزه ها در انتخاب رشته دانشگاهی است.

پریسا ریاحی دانشجوی سال آخر مقطع  کارشناسی ارشد رشته تاریخ می گوید: من به رشته تاریخ علاقه زیادی داشته ام و راه خود را انتخاب کردم اما می دانم بعد از فارغ التحصیلی در شهر زنجان کمتر می توانم شغلی متناسب با تحصیلات خودم را داشته باشم و برای پیدا کردن شغل باید قید داشتن مدرک کارشناسی ارشد را بزنم.
وی می گوید: این روزها برای رشته های مهندسی و فنی هم کار پیدا نمی شود چه برسد به رشته هایی مانند تاریخ که بازار کار بسیار کمی دارد.

۱۳۹۵۰۹۰۲۱۲۰۲۲۹۳۰۳۹۲۷۸۷۶۴

رضایی دانشجوی کارشناسی مدیریت بازرگانی دانشگاه پیام نور است که دغدغه خود را پیدا کردن شغل پس از پایان تحصیل و رفتن به سربازی می داند و می گوید: کمبود کار برای فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته هایی که بازار کار مناسبی برای آنها در رشته های مرتبط با تحصیلاتشان وجود ندارد باعث شده که خیلی از این افراد رو به مشاغلی بیاورند که شاید نیازی به صرف وقت ۴ ساله در دانشگاه نبوده است.

وی می گوید: برای بسیاری از همه دوره ای های من پست دولتی کم پیدا می شود و استخدامی های جدید بسیار کم شده است و با این شرایط درذس خواندن و اینکه امیدوار باشم با گرفتن مدرک لیسانس شغل داشته باشم خیلی کم است.

این دانشجو با بیان اینکه بدنبال یافتن شغل آزاد است، ابراز می کند: کاش قبل از ورود به دانشگاه شغلی برای خودم داشتم انوقت دیگر ترجیح می دادم به همان کارم فکر کنم تا اینکه ۴ سال از عمرم را صرف تحصیل  کنم و می دانم که پیدا کردن یک کار متناسب با آن تحصیلات کم است.

۶۵۶۰۶۰

داشتن امنیت شغلی، درآمد بالا و داشتن شغلی متناسب با روحیات و توانمندیهای فردی مهمترین علت حضور افراد در رشته های دانشگاهی است به نحوی انتخاب رشته های تحصیلی تا حدود زیادی مربوط به برخوردار بودن از موقعیت حرفه ای بالا و جایگاه اجتماعی این رشته ها  منوط شده و بسیاری از صندلی های دانشگاه در رشته هایی که بازار کار چندانی نداشته اند امروز خالی مانده است.

 

*بیشترین تعداد بیکاران استان را افراد با مدرک دانشگاهی تشکیل می دهند

آمارهای منتشر شده نیز گویای همین نبود بازار کار و داشتن امنیت شغلی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی است به نحوی که بیشترین تعداد بیکاران استان را افراد با مدرک دانشگاهی تشکیل می دهند.

هر چند بسیاری از مسئولان عدم نداشتن مهارت افراد فارغ التحصیل را علت اصلی بیکاری این قشر می دانند اما باید گفت که در خصوص ایجاد مشاغل و نیز بهبود فضای کسب و کار نیز اقدام جدی از طرف این افراد که مدعی ایجاد شغل در جامعه هستند صورت نگرفته است .

در این بین دیدن آگهی های کار دانشجویی نیز بر عمق فاجعه می افزاید احمدی با اشاره به اینکه کار دانشجویی صرفا کار برای تامین پول بخور نمیر و کرایه ماشین است، می گوید:  با آگهی زده شده در فروشگاهی مشغول به کار شدم روزانه بیشتر از ۸ ساعت کار میخواهد و نصف قانون کار رو پرداخت می کند و انهم بدون بیمه.

وی ابراز می کند: این درحالی است که طبق قانون کار باید روزانه ۸ ساعت کار کرد و حداقل یک میلیون گرفت اما چون نیرو برای کار زیاد است همین را هم دو دستی چسبیدم

رضا میناخانی مدیریکی از کاریابی های استان نیز در این رابطه می گوید: متاسفانه وضعیت فعلی کار بسیار خراب است و خود کارفرما ها هم توان پرداخت حقوق تعیین شده در قانون کار را ندارند و برای کسی که ده ساعت کار روزانه دارد باید سه ساعت اضافه کاری هم پرداخت شود.

وی بیان می کند: علاوه بر حقوق پایه ،بیمه ،حق سنوات و موارد دیگر باید طبق قانون کار پرداخت شود و کارگر هر زمانی حتی بعد چند سال از خروج از کار می تواند شکایت کرده  و همه حقوق خود را مطالبه کند.

این مدیر کاریابی ابراز می کند:  از طرفی کارفرما موظف است قرارداد کتبی نوشته و یک نسخه از آن را در اختیار کارگر قرار دهد که کمتر تو کارهایی که با عنوان کار دانشجویی انجام می شود رعایت این موارد رو می بینیم.

 

*سازمان هایی دولتی باید پشتیبان کار فرما و حمایت کننده از کارفرما باشند

این فعال حوزه کار می گوید: ببینید سازمان هایی دولتی باید پشتیبان کار فرما و حمایت کننده از کارفرما باشند این درحالی است که وضع هزینه های سنگین از کارفرما نمی تواند تشویقی برای ورود سرمایه گذار به امر کارآفرینی باشد نمونه آن اداره مالیات انواع مختلف از هزینه ها را از کارفرما مطالبه می کند مثل مالیات بر حقوق مالیات بر درآمد مالیات بر اجاره، مالیات بر ارزش افزوده، کارفرمای  نیز توان لازم برای پرداخت تمامی حقوق یک کارگر را در خود نمی بیند.

عدم آشنایی دانشجویان با فرصت‌های شغلی رشته تحصیلی ، عدم بهینه‌سازی اطلاعات و پرورش توانمندی‌های مرتبط با رشته تحصیلی ،عدم آموزش نرم‌افزارهای مرتبط با رشته تحصیلی و اطلاع از بروزترین تکنیک‌ها و روش‌ها را می توان از جمله ضعفهای جامعه دانشجویی ما در بسیاری از رشته های دانشگاهی دانست و گفت این صغف تنها به دانشجویان مرتبط نبوده بلکه سیستم دانشگاهی نیزدراین حوزه ورود پیدا نکرده است و صرفا آموزش های تئوریک را داشته است.

صرف نظر از اینکه از چه دانشگاهی فارغ التحصیل شوی بسیاری از فارغ‌التحصیلان بدلیل نداشتن سابقه کار توانمندی‌های مورد نیاز شغل را فرا نگرفته اند و همین موضوع سبب عدم اطمینان کارفرمایان به این افراد شده و کمتر شاهد حضور نخبگان دانشگاهی در مجموعه های صنعت استان هستیم.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۱۵ - ۱۱:۵۳


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی