۷a6461e212
رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان :

رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان  گفت: تهیه محتوای آموزشی برای دانشجویان، کارکنان و اساتید این مجموعه دانشگاهی در حوزه پیشگیری از مصرف مواد مخدر انجام و برگزاری نمایشگاههای موضوعی  در حوزه پیشگیری از اعتیاد در واحدهای دانشگاه پیام نور استان زنجان برپا می شود.

به گزارش زنجانم، پنجمین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای مبارزه با مواد مخدر استان زنجان به میزبانی دانشگاه پیام نور زنجان برگزار شد.

علی محمدی در پنجمین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای مبارزه با مواد مخدر استان زنجان اظهار داشت: انتشار کتاب توسط اساتید دانشگاه پیام نور استان و تهیه محتوای آموزشی در زمینه آگاه سازی نسل جوان توسط دانشجویان این دانشگاه از جمله فعالیتهای صورت گرفته در امر مبارزه با مواد مخدر بوده است.

وی با ارائه عمکلرد ۱۵ ماهه دانشگاه پیام نور استان در حوزه پیشگیری و فرهنگی مبارزه با مصرف مواد مخدر و نیز پیشگیری از سایر آسیبهای اجتماعی عنوان کرد: انجام فضا سازی در محیط دانشگاهی و تهیه و توزیع بروشور در بین دانشجویان از دیگر اقدامات دانشگاه پیام نور زنجان در این حوزه بوده است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان زنجان با بیان اینکه به اساتید توصیه شده است حداقل یک جلسه را برای آشنایی دانشجویان با مواد مخدر و آگاه سازی آنان از آسیبهای اجتماعی اختصاص دهند، یادآور شد: علاوه بر دانشجویان نشست آموزشی نیز در رابطه با مواد مخدر با کارکنان در طی ۱۵ ماهه گذشته دایر شده است.

وی با اشاره به تداوم ارائه برنامه های آموزشی عنوان کرد:  دراین راستا آگاه سازی کارمندان، اساتید و از همه مهمتر دانشجویان در اولویت برنامه های فرهنگی دانشگاه قرار دارد.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های فرهنگی و ورزشی در بین دانشجویان این مجموعه آموزش عالی استان ابراز کرد: با انجام فعالیتهای فرهنگی و ورزشی و فعالیتهای سالم می توان از ابتلا دانشجویان به اعتیاد کاست.

در ادامه عباس غیاثی‌، رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی استان زنجان  با اشاره به اینکه اموزش های پیشگیری برای ۱۸هزار و۵۰۰ دانش اموز مشغول به تحصیل در استان باید ارائه شود، خاطرنشان کرد: سالیان سال است که برنامه های پیشگیری از اعتیاد در راستای توانمندسازی والدین، دانش آموزان و نیز کارکنان و معلمان در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: سند پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در مناطق خطر پذیر استان نیز تدوین شده است.

این مقام مسئول با اشاره به موفقیت در اجرای برنامه های پیشگیری در استان عنوان کرد: در حوزه برنامه های پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در طی سال های اخیر رتبه نخست کشوری را کسب کرده ایم.

انتهای پیام/

 

 

 

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۱۶ - ۱۳:۴۳


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی