۵۷۴۳۲۱۷۱
معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان :

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه بکارگیری مسئولان ایمنی در محیط های کار از سوی کارفرمایان باید جدی گرفته شود گفت: براساس آمارهای ارایه شده، تعداد وقوع حوادث حین کار در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال با کاهش مواجه بود اما تعداد فوتی ها یک نفر افزایش داشت.

به گزارش زنجانم، هومن امیدوار امروز در جمع خبرنگاران با با بیان اینکه متاسفانه برخی کارفرمایان راغب به بکارگیری مسئولان ایمنی در محیط های کاری نیستند ، اظهار داشت: بکارگیری مسئولان ایمنی در محیط کار از سوی کارفرمایان ضروری است

وی تصریح کرد: مسئولان ایمنی باید از آموزش های لازم برخوردار بوده و کافرمایان باید بر کار و فعالیت آنان نظارت بهتر و بیشتر داشته باشند و اجازه ندهند خارج از حیطه مسئولیت خود بکارگیری شوند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد:  البته آموزش به تنهایی برای پیشگیری از حوادث ناشی از کار کافی نبوده و باید پس از آموزش نیز نظارت ها و ارزیابی ها به گونه ای باشد که تغییر رفتار ایمنی در کارگاه ها اتفاق بیفتد.

وی بر لزوم جذب و بکارگیری مسئولان ایمنی در محیط های کار تاکید کرد و بیان کرد: کارفرمایان باید به آموزش های مورد لزوم مسئولان ایمنی اهمیت بیشتری قایل شوند و این اداره کل نیز آماده برای برگزاری کلاس های آموزشی در این خصوص است.

امیدوار  با اشاره به اینکه  آموزش ایمنی و اصولی به کارگران ضروری است، تاکید کرد: ارتقا سطح ایمنی و امنیت در محیط های کار به منظور حفظ جان کارگران که به عنوان سرمایه های عظیم انسانی هستند باید در اولویت نخست کارفرمایان باشد.

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان در پایان یادآور شد: کارفرمایان باید مقررات و اصول ایمنی در محیط های کار را جدی بگیرند تا میزان وقوع حوادث حین کار به حداقل کاهش یابد.

انتهای پیام/

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۱۷ - ۹:۲۶


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی