۰۸۵۳۷۹f0-8935-406d-ae29-62f78acf9e6b
صبح امروز همزمان با هفته جهانی کودک

به مناسبت هفته کودک و تقارن با ماه محرم همایش یاوران کوچک حسینی در محل حسینیه اعظم زنجان برگزار شد.

به گزارش زنجانم، هفته کودک امسال با شعار هر کودک با نشانی خداست از  ۱۵ تا ۲۱ مهر ماه آغاز شده است که به همین مناسبت اجتماع بزرگ کودکان مهدهای کودک تحت نظارت بهزیستی استان زنجان در حسینیه اعظم زنجان صورت گرفت.

کودکان مهدهای تحت نظارت بهزیستی استان زنجان با هدف آشنایی با ارزش های دینی و فرهنگ عاشورایی با حضور در حسینیه اعظم به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان عزاداری کردند.

این مراسم با حضور تعداد پرشمار کودکان کمتر از ۶ سال زنجان از ساعت ۹٫۵ صبح امروز برگزار شد.

۹۸۳۷۲b67-0d02-4ca1-a3ec-1306bece4ba7

c39aea1d-9928-4da0-882e-c78065acbe1f

edcf8bf6-00e5-4809-8724-4b9172c9083c

۰۸۵۳۷۹f0-8935-406d-ae29-62f78acf9e6b

سلمان حسینی معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان در حاشیه این مراسم  در گفت و گو با خبرنگار زنجانم با بیان اینکه  بالغ بر ۶ هزار کودک  در مهدهای کودک استان زنجان حضور دارند، اظهار کرد: ۱۶۵ مهد کودک شهری و روستایی مجوز دار در سطح استان خدمات لازم را به کودکان ارائه می دهند.

وی تصریح کرد: هفته کودک امسال با شعار هر کودک  نشانی خداست از  ۱۵ تا ۲۱ مهر ماه آغاز شده است و بهزیستی استان برای گرامیداشت این مناسبت برنامه هایم متعددی را تدارک دیده است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بازدید کودکان مهدهای کودک از مرکز علوم و نجوم ، بازدید رایگان کودکان مهدهای کودک از موزه های استان و

شرکت کودکان در همایش فرهنگ یاران ترافیک  از جمله برنامه های این مناسبت در استان است.

حسینی ابراز کرد: برگزاری دوره آموزشی ویژه مربیان مهدهای کودک  ۲ تا ۶ سال نیز در طی این هفته برگزار می شود.

وی  با اشاره بهتامین یک وعده غذای گرم برای کودکان مهدهای روستایی ابراز کرد: این طرح که امسال در ۶۷ مهد کودک روستایی استان به اجرا گذاشته می شود از سیاستهای مهم سازمان بهزیستی کشور در راستای توانمندسازی خانواده های نیازمند و گسترش عدالت اجتماعی در مناطق کم برخوردار و مناطق حاشیه ای برگزار می شود.

حسینی با بیان اینکه هدف توزیع یک وعده غذای گرم در مهدهای روستایی کاهش سو تغذیه کودکان مناطق محروم و کم برخوردار است، گفت:  امسال ۲هزارو۵۰۰ کودک زیر۶ سال  از خدمات تغذیه سالم برخوردارمی شوند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی زنجان با اعلام اینکه تامین یک وعده غذای گرم تا سال آینده ادامه دارد، خاطرنشان کرد:  این طرح با همکاری کارشناسان بهداشت استان انجام می شود و درکنار توزیع غذا شاخص های رشد کودکان نیز مورد ارزیابی قرار داده می شود.

انتهای پیام/

 

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۱۷ - ۱۱:۴۵


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی