۷۱۴۸۱
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان:

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه مجموع تولید انواع علوفه در استان زنجان ۵۰۰ هزار تن پیش بینی شده است، گفت: یونجه بیش ترین سطح زیر کشت محصولات علوفه ای در استان زنجان است.

به گزارش  زنجانم، حسین عامری امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به بحران کم آبی در استان سعی شده است تا کشت های محصولات جایگزین با نیاز آبی پایین به کشاورزان استان توصیه شود.

 وی تصریح کرد: سطح زیر کشت انواع علوفه در استان زنجان بالغ بر ۴۹ هزار و ۸۸۵ هکتار است کههدفگذاری برای کشت ۶۰۰ هکتاری سورگوم در قالب برنامه پنج ساله در استان برنامه ریزی شده است.

این مقام مسئول ابراز کرد:  یونجه، شبدر، اسپرس، خلر، ماشک، سورگوم، ذرت و ارزن انواع محصولات علوفه ای مورد کشت در استان هستند که سطح زیر کشت سورگوم در استان هم اکنون با رشد ۱۰۰ درصدی به ۶۷ هکتار رسیده است.

وی با بیان اینکه یونجه بیش ترین سطح زیر کشت محصولات علوفه ای در استان زنجان را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: در حال حاضر ۴۵ هزار و ۹۰۰ هکتار از اراضی زراعی استان به کشت یونجه آبی و دیم اختصاص پیدا کرده است که پیش بینی می شود امسال  ۳۴۸ هزار و ۳۰۰ تن یونجه از مزارع استان برداشت شود.

برنامه کاهش سطح زیر کشت یونجه در کنار افزایش عملکرد آن را از جمله برنامه های جهاد کشاورزی استان دانست و گفت: در قالب برنامه جامع تولید علوفه در استان کاهش تولید محصول یونجه به دلیل نیاز آبی بالا و جایگزین کردن آن با سایر علوفه در دستور کار قرار دارد که در این راستا سورگوم از جمله محصولات علوفه ای با نیاز آبی پایین به شمار می رود که توسعه سطح زیر کشت آن در استان زنجان در قالب یک برنامه پنج ساله با جدیت در حال پیگیری و اجراست.

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان اعلام کرد: هم اکنون ۸۰ درصد ذرت علوفه ای در مناطق مختلف استان زنجان برداشت شده استو برداشت علوفه تا پایان ماه جاری در استان ادامه دارد.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۱۷ - ۱۲:۵۶


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی