t1501479271
مدیر اجرائی پروژه "آرپاچای" :

مدیر اجرائی مدیریت جامع منطقه پایلوت “آرپاچای” از اجرای پروژه جنگلکاری   مشارکتی با گونه های اقتصادی به صورت دیم در این منطقه با هدف توانمند سازی جوامع محلی و حفظ و حراست از منابع ملی و توسعه پایدار با همراهی حوزه نشینان خبر داد.

به گزارش زنجانم، حسین حسینی‌منفرد امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات هماهنگ صورت گرفته از سوی دستگاه‌های اجرایی استان برای توسعه این منطقه و ارتقا سطح معیشت خانوارهای روستایی اظهار کرد: پس از برگزاری کلاسهای ترویجی و آموزشی متعدد پروژه جنگلکاری مشارکتی دیم با گونه های اقتصادی در این منطقه در حال اجرا می باشد.

وی با اشاره به مساحت ۹۱۶۴ هکتاری منطقه‌ی پایلوت آرپاچای که شامل روستاهای ابدال، گلجیک، آقبلاغ، حاجی کندی، قزل‌تپه علیقلی، قزل‌تپه بیات و یامچی است، عنوان کرد: این منطقه در ۴۰ کیلومتری شهر زنجان واقع شده و دارای ۳۱۵۰ نفر جمعیت می باشدکه یکی از اهداف اجرای این طرح بهبود منبع درآمدی ساکنان این منطقه است.

این مقام مسئول با اشاره به عقد قرار داد پروژه تحقیقاتی بررسی کشت و استقرار گیاهان دارویی دیم این اداره کل با دانشگاه زنجان و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان ابراز کرد:  طبق قرارداد منعقد شده  ایجاد زیر ساختهای کشت و توسعه گیاهان دارویی و ایجاد باغ مادری گل محمدی در نهالستان اداره کل راه اندازی می شود .

حسینی منفرد  افزود: خوشبختانه اجرای پروژه های مربوط به توسعه منطقه با استقبال مردم به ویژه زنان روستایی مواجه شده است

وی با اشاره به بهبود وضعیت بخشی از آب شرب و کشاورزی منطقه با اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوان داری عنوان کرد:  یکی از اولویتهای همه روستاهای واقع در منطقه پایلوت آرپاچای آب شرب و کشاورزی است،  که در این راستا ۸ بند سنگی در سالهای گذشته در منطقه احداث گردیده و ساخت ۲۲ بند دیگر نیز در دستور کار جدی قرار دارد.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۱۸ - ۱۱:۰۴


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی