۱۲۰۶۸۶
مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان :

مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه اجرای طرح بازرسی هوشمند از ماه جاری در تمامی شعب تامین اجتماعی راه اندازی شده است، گفت: با استفاده از این روش بازرسی های کاغذی حذف شده است.

مسعود علیاری امروز در گفت و گو با خبرنگار زنجانم  اظهار داشت: استقرار خدمات به صورت غیر حضوری و هوشمند  توسط تامین اجتماعی استان زنجان در طی سالهای اخیر برای افزایش رضایتمندی مشتریان و بیمه شدگان این سازمان در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: در راستای رسیدن به دولت الکترونیک طرح بازرسی الکترونیک هوشمند از کارگاههای فعال استان زنجان در طی سال جاری نهایی شده و در تاریخ ۱۵ مهر تمامی کارگاه ها با استفاده از شیوه نوین مورد بازرسی قرار گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به تجهیز تمامی شعب به ابزارهای نوین گفت: بازرسی های کاغذی و دستی حذف شده و دیگر نیازی به چاپ گزارش نیست و تبلت جایگزین کاغذ شده است .

وی با بیان اینکه  ارائه خدمات نوین به افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی یکی از اولویتهای این سازمان است، ابراز کرد: در این خصوص آموزشهای لازم به کارکنان واحد های ذیربط داده شده است .

مدیر کل تامین اجتماعی استان زنجان با اشاره به روند چگونگی بازرسی هوشمند از کارگاههای استان تصریح کرد: پس از انجام بازرسی از بازرسی ازکارگاههای تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی استان  نتیجه بازرسی طی پیامک به کارفرمایان ارسال می شود که می توانند  از طریق پورتال سازمان مشاهده کرده و کارفرمایان نیازی به مراجعه وابلاغ از سوی شعب تامین اجتماعی ندارند.

 

* امکان ثبت شکایت توسط کارفرما و بیمه شده در پورتال

علیاری افزود:  در پورتال امکان ثبت شکایت توسط کارفرما و نیز بیمه شده وجود داشته و کارفرما و بیمه شده می توانند به فرایند بازرسی اعتراض کرده و آن را در پورتال ثبت کنند .

این مقام مسئول با بیان اینکه در پورتال مشخص شده امکان ارتباط و اتصال به بانک اطلاعاتی  سازمان ثبت احوال و پست تعریف شده است، اظهار کرد: صرفه جویی در منابع و زمان بازرسی ،امکان انتقال آنی و فوری اطلاعات بازرسی به سامانه نرم افزاری سازمان و امکان گرفتن عکس از کارکنان کارگاههای مذکور وتحت پوشش قرار دادن کلیه بیمه شدگان شاغل در تمامی کارگاهها از مزایای این طرح است.

 

*۵۳۰ هزار شهروند زنجانی تحت پوشش تامین اجتماعی 

مدیرکل تامین اجتماعی استان زنجان با ابراز اینکه  بیش از ۵۳ درصد از مردم استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، عنوان کرد: تعداد بیمه شدگان اصلی این سازمان بالغ بر ۱۷۸هزار نفر است که با احتساب سایر بیمه شدگان تبعی و مستمری بگیران اصلی و تبعی جمعیت تحت پوشش به ۵۳۰ هزار نفر می رسد.

وی با بیان اینکه افراد تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی  ۱۸ نوع خدمت را از سازمان  دریافت می کنند، خاطرنشان کرد: با ارائه خدمات به صورت الکترونیک از مراجعه حضوری مردم به شعب تامین اجتماعی بسیار کاسته شده است.

علیاری تاکید کرد: برآورد شده است که با ارائه خدمات الکترونیک و غیر حضوری از مراجعه ۶۰ هزاری نفری مردم به شعب  سازمان تامین اجتماعی استان کاسته شده است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۱۸ - ۸:۵۱


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی