IMG_20171011_070609
همزمان با هفته جهانی کودک صورت گرفت؛

همزمان با هفته کودک بازیهای سنتی با حضور مادربزرگها، مادران و دختران در پارک بانوان زنجان برگزار شد.

به گزارش زنجانم،اجرای بازیهای سنتی و گروهی به همت انجمن خیریه ترنم مهر باران در پارک بانوان شهر زنجان برگزار شد.

شهلا طاهری مدیر عامل موسسه خیریه ترنم مهر باران هدف از اجرای این مسابقات را ترویج و تشویق والدین برای انجام بازیهای گروهی و جمعی با کودکان اعلام کرد و اظهار داشت:در جامعه امروزی ما شاهد فاصله گرفتن خانواده ها با بازیهایی هستیم که نیازمند تحرک و انجام فعالیتهای جسمی است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف اجرای بازیهای سنتی ایجاد ارتباط صمیمی بین والدین و کودکان است،تصریح کرد: سعی شده است تا در  برگزاری این بازیها مادربزرگها،مادران و نوه ها در کنار هم فعالیتی را انجام دهند و از کنار هم بودن لذت ببرند.

طاهری تاکید کرد: برگزاری مسابقه لی لی،دوقل،زوو از جمله بازیهای بود که توسط این افراد به اجرا درآمد.

وی خاطرنشان کرد:می توان با احیای بازیهای سنتی و بومی علاوه بر ایجاد نشاط و تحرک الگوهای درست تفریح سالم و درکنار هم بودن را به خانواده ها ارائه داد .

وی با اشاره به ارائه حمایتهای مادی و معنوی به بیش از ۱۵۵کودک نیازمند در شهر زنجان ،عنوان کرد: ارائه کمکهای تحصیلی،مشاوره ای و تغذیه ای با کمک خیران برای این کودکان فراهم شده است.

طاهری اظهار کرد:خوشبختانه در مهر ماه امسال نیز شاهد تهیه لباس، کیف، کفش و ملزومات مدرسه برای تعداد ۱۳۵ نفر با بیش از ۱۳میلیون و ۱۰۰هزار تومان توسط خیران بودیم.

یکی از مادران شرکت کننده نیز با ابراز تشکر از برگزاری این برنامه ابراز کرد: اجرای بازیهای سنتی برنامه مفرحی بود که یکبار دیگر کودک درونمان بیدار شد.

از دیگر مادران شرکت کننده نیز با اشاره به لزوم توجه به بازیهای گروهی در کودکان گفت: با وضعیت موجود جامعه که کودکان وجوانان  از بازیهای سنتی وفعالیتهای جسمی دور هستن برنامه ای خوب وعالی بود .

IMG_20171011_070615

IMG_20171011_070609

IMG_20171011_070602

IMG_20171011_070606

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۱۹ - ۸:۲۷


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی