download (7)
رئیس دانشگاه زنجان

 رییس دانشگاه زنجان  با تاکید بر افزایش بعد مهارتی دانشجویان گفت: تحقق دانشگاههای نسل سوم و کارآفرین با تقویت مهارت آموزی محقق می شود.

 

به گزارش زنجانم،  محسن نجفیان در دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان  ارائه آموزش های مهارتی جوار دانشگاهی را به عنوان مرحله ارتقا علمی و دانش تکمیلی دانست و اظهار کرد: در کنار ارائه آموزشهای آکادمیک آموزش های مهارتی و تخصصصی فنی می تواند توانمندی دانشجویان را برای ورود به بازار کار فراهم کند.

وی تصریح کرد:  راه اندازی مراکز جوار دانشگاه ،گامی در راستای شکوفایی دانش دانشجویان و فارغ التحصیلان مراکز دانشگاهی است.

این مقام مسئول با اشاره به به اینکه حرکت به سمت دانشگاههای نسل سوم و کارآفرین مورد تاکید وزارت علوم است، عنوان کرد:  اولویت نخست  وزارت علوم حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم با رویکرد مهارت محور است.

نجفیان تقویت دانش ، مهارت و نگرش در میان دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی را یکی از راهکاری های مهم و تاثیر گذار در جهت ایجاد اشتغال مولد و پایدار در میان این قشر از جامعه  دانست و اظهار کرد: ارزیابی امروز دانشگاه براساس موفقیت آنها در ایجاد اشتغال است و راه اندازی مراکز جوار دانشگاهی به نفع دانشجویان این منطقه است چرا که می‌توانند به توانمندی مورد نیاز برای ایجاد شغل برسند.

رئیس دانشگاه زنجان ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان را مهمترین مسئله قشر جوانان دانست و گفت: امیدواریم  با تعامل دانشگاه ها و مراکز آموزش فنی و حرفه ای زنجان شاهد ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای فارغ التحصیلان دانشگاهی باشیم.

انتهای پیام/

 

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۲۶ - ۱۱:۳۲


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی