۲۰۱۵_۰۵_۲۵_۰۷_۴۰_۰۳_۲۸۵۴۴
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان :

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت: بر اساس الزامات موجود در برنامه پنج‌ساله ششم توسعه باید سالانه ۱۰ درصد از جامعه هدف کمیته امداد از طریق ایجاد اشتغال و مددکاری حرفه‌ای و تخصصی توانمند شده و از بدنه حمایتی این نهاد خارج شوند.

هدایت صفری امروز در گفت و گو با خبرنگار زنجانم رسالت کمیته امداد را گفتمان سازی حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و ضعیف در جامعه و زمینه‌سازی مشارکت همگانی در فقرزدایی خانوارهای نیازمند دانست واظهار داشت: برای رسیدن به این مهم الگوی خدمت رسانی کمیته امداد در در دو بخش طراحی‌شده است.

وی بابیان اینکه باوجود خروج خانوارهای توانمند شده از چرخه حمایتی کمیته امداد، به جهت تولید فقر در جامعه خانوارهای جدیدی جایگزین خانوارهای توانمند شده می‌شوند، گفت: برچیده شدن فقر از جامعه نیازمند همت همگانی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان زنجان تصریح کرد:الگوی خدمت‌رسانی کمیته امداد برگرفته از آموزه‌های دینی اسلام بوده که به‌دوراز تشریفات اداری به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از بیت ولایت و معین دولت در حوزه محرومیت‌زدایی به اقشار نیازمند جامعه در بخش‌های مختلف، خدمت‌رسانی می‌کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه مدیریت فقر در جامعه از طریق خدمت‌رسانی در بخش‌های مختلف به نیازمندان و احیاء، ترویج و تقویت سنت‌های حسنه اسلامی انفاق، احسان و نیکوکاری  اتفاق می افتد، خاطرنشان کرد: از رسالت‌های اصلی کمیته امداد بر اساس اسناد بالادستی گفتمان سازی حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و ضعیف در جامعه و زمینه‌سازی برای مشارکت همگانی است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان بابیان اینکه رویکرد اصلی کمیته امداد انسان‌پروری به‌جای فقیر پروری و توانمندسازی جامعه هدف است، گفت: تلاش می‌کنیم با فعالیت اثربخش در حوزه فقرزدایی خانوارهای مددجویی تحت حمایت کمیته امداد دریک بازه زمانی مشخص و زمان‌دار به‌صورت هدفمند و خودکفا شده از چرخه حمایتی این نهاد خارج شوند.
صفری راهبرد کمیته امداد را در دهه چهارم خدمت‌رسانی خود را نوآوری در خدمات به مددجویان تحت حمایت و زمینه‌سازی برای شکوفایی استعدادهای جامعه هدف اعلام کرد و گفت: رویکرد کمیته امداد در این بخش نیز تقویت سلول‌های مغزی به‌جای تقویت سلول‌های ماهیچه‌ای جامعه هدف است که بتوان با تغییر در افکار جامعه هدف زمینه توانمندسازی آنها را فراهم کرد.

وی تصریح کرد‌: اجرای برنامه های  فرهنگی در قالب دوره‌های آموزشی و مشاوره‌های تخصصی زمینه بارور شدن استعدادهای خانوارهای تحت حمایت را فراهم کرده و فرهنگ کار و تلاش را به‌منظور ورود گروه‌های مختلف مددجویی به فضای کسب‌وکار ایجاد می کند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجا‌ن ابراز کرد:  حاشیه‌نشینی، اعتیاد، بیکاری، طلاق نیز از جمله آسیبهای ن‌اشی از فقر است که سریز مشکلات ناشی از آسیب‌های اجتماعی به سمت حوزه‌های حمایتی ازجمله کمیته امداد بوده و این نهاد تولیدکننده فقر نبوده بلکه مصرف‌کننده آن در جامعه است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۲۹ - ۱۰:۰۹


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی