IMG12021890
مدیر کل بهزیستی استان زنجان:

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با اشاره به ضرورت توجه به انجام فعالیتهای ورزشی در بین افراد معلول گفت: فعالیت ورزشی معلولان سبب ارتقا روحیه اجتماعی آنها می شود.

 محمدی محمدی قیداری امروز در گفت و گو با خبرنگار زنجانم،  با بیان اینکه حمایت از معلولان ورزشکار از اولویتهای بهزیستی استان زنجان است، اظهار داشت: هم اکنون  ۷۰۰ ورزشکار معلول در رشته های والیبال ، بسکتبال با ولیچر ، شنا ؛ پرتاپ دیسک ، کشتی و شنا در سطح استان زنجان فعالیت می کنند.

وی یکی از سیاست های بهزیستی را توانمند سازی معلولین دانست و گفت: باید شرایط جامعه به گونه ای فراهم شود که معلولان نیز بتوانند از تمامی امکانات شهری و ورزشی بهره مند شوند.

این مقام مسئول با اشاره به لزوم مناسب سازی فضاها و اماکن شهری برای حضور بدون محدودیت معلولان عنوان کرد: شهروندان حق استفاده بدون محدویت از مکانهای عمومی و بوِزه فضاهای ورزشی را دارند که این قشر جزو شهروندان درجه یک جامعه محسوب می شوند که بایستی دسترسی به امکانات ورزشی و فراهم نمودن شرایط رشد و ارتقا استعدادهای ورزشی انها در راستای توانمند سازی آنها مورد توجه قرار گیرد.

وی به نقش ورزش در ارتقاء  سلامت روحی و جسمی معلولان اشاره کرد و افزود: حضور افراد معلول در مکان‌های ورزشی می‌تواند تاثیر بسزایی در ارتقا روحیه اجتماعی وبهره گیری آنها از فرصت های برابرو امکانات جامعه داشته باشدکه این مهم نیازمند  مناسب سازی فضاهای شهری و مکانهای ورزشی و تفریحی  است.

محمدی با تأکید بر حضور پررنگ ورزشکاران معلول در عرصه‌های ملی و بین‌المللی ، تصریح کرد: بهزیستی استان زنجان همیشه دراین راستادرکنارورزشکاران وقهرمانان رشته های ورزشی بوده وحمایت های لازم را از انها به عمل می آورد.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان تصریح کرد: حوزه معاونت توانبخشی بهزیستی استان خدمات متعددی نظیرمساعدت درزمینه هزینه ایاب وذهاب،هزینه های تشویقی برای قهرمانان،تقدیرازاین عزیزان درمناسبتها وایام روزجهانی،کمک به تامین ملزومات ورزشی ،خدمات مددکاری ونیزمساعدت مالی به انجمنهای مرتبط بامعلولان ورزشکار ارائه میدهد.

این مقام مسئول با اشاره به موفقیتهای ورزشکار معلول استان در رقابتهای کشوری و جهانی عنوان کرد: تمامی ورزشکاران معلول از جمله نابینایان ،ناشنوایان وکم توانان جسمی حرکتی در اغلب رشته های ورزشی پرچم دار بوده واغلب رتبه های برتر را کسب کرده اند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۳۰ - ۸:۳۲


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی