images (2)
در سال گذشته انجام شد؛

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان  گفت: به‌منظور هزینه‌های درمانی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در سال گذشته بیش از چهار میلیارد و ۵۱۸ میلیون تومان به مراکز درمانی طرف قرارداد این نهاد پرداخت‌شده است.

به گزارش زنجانم هدایت صفری، امروز در در جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های بیمه‌گر خدمات درمانی بابیان اینکه خدمات بیمه‌ای به جامعه هدف این نهاد به مددجویان ساکن شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر ارائه می‌شود، اظهار داشت : حدود هشت هزار و ۲۰۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از خدمات بیمه‌ درمانی این نهاد بهره‌مند هستند.
وی با اشاره به اینکه در کنار ارائه خدمات بیمه‌ای به مددجویان بهره‌مند از این خدمت کمیته امداد استان زنجان خدمات بهداشتی و درمانی برای همه مددجویان شهری و روستایی ارائه می‌شود، افزود: رویکرد کمیته امداد استان زنجان در حوزه بهداشت و درمان مددجویان تحت حمایت در کنار مداخله در درمان، ارتقاء سطح سلامت جامعه هدف با نگاه پیشگیرانه است.

صفری ادامه داد: خدمات بهداشتی کمیته امداد به‌منظور ارتقاء سطح سلامت خانوارهای تحت حمایت این نهاد در قالب بهسازی محیط‌های خودکفایی، سنجش دوره‌ای سلامت مجریان طرح‌های اشتغال، بینایی‌سنجی دانش آموزان، برگزاری دوره‌های آموزشی برای زنان سرپرست خانوار و بهداشت دهان و دندان به جامعه هدف ارائه می‌شود.

وی بیان کرد: تلاش می‌کنیم با افزایش آگاهی‌های خانوارهای مددجویی تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان از طریق برنامه‌های آموزشی و فرهنگی شاخص‌های بهداشتی را در سطح جامعه هدف ارتقاء دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان در ادامه بابیان اینکه خدمات بهداشتی و درمانی در بخش‌های مختلف به خانوارهای تحت حمایت ارائه می‌شود، گفت: پرداخت هزینه‌های درمانی مددجویان بیمه‌شده از طریق این نهاد، خدمات بیمه درمانی مکمل، کمک به بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال و مادران باردار و شیرده از خدمات بهداشتی و درمانی کمیته امداد استان زنجان به جامعه هدف است.

وی با اشاره به اینکه منابع موردنیاز برای ارائه خدمات درمانی و بهداشتی از طریق اعتبارات داخلی کمیته امداد و کمک‌های مردمی تأمین می‌شود، افزود: تلاش می‌کنیم با تبیین صحیح نیازها در جامعه ضریب مشارکت خیران زنجانی را در سبد هزینه‌های درمانی مددجویان تحت حمایت افزایش دهیم.

صفری از حمایت کمیته امداد استان زنجان از ۷۷۴ بیمار خاص و صعب‌العلاج خبر داد و گفت: هزینه‌های درمان این گروه از جامعه هدف بسیار بالا بوده و با اجرای طرح شفا زمینه مشارکت خیران در تأمین هزینه‌های درمانی بیماران خاص و صعب‌العلاج تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان فراهم‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه خدمات درمانی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان مبتنی بر طرح پزشک خانواده و سیستم ارجاع ارائه می‌شود، بیان کرد: اجرای طرح پزشک خانواده در کمیته امداد بر اساس بررسی تطبیقی از چند کشور و بومی‌سازی شده در این نهاد شکل‌گرفته و انجام می‌شود.

وی افزود: از مزایای مهم اجرای طرح پزشک خانواده کاهش بار مراجعات بیمه‌شدگان به مراکز درمانی و تشکیل پرونده برای بیمار در مراکز طرف قرارداد با کمیته امداد استان زنجان هدف ارائه خدمات درمانی مؤثر به مددجویان تحت حمایت این نهاد است.

صفری با اشاره به اینکه با انعقاد قرارداد با ۹۲ مرکز درمانی شامل بیمارستان‌ها، کلینیک‌های تخصصی، آزمایشگاه‌ها و پزشکان عمومی و متخصص خدمات درمانی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان ارائه می‌شود، افزود: بیش از چهار میلیارد و ۵۱۸ میلیون تومان به‌منظور هزینه‌های درمانی بیمه‌شدگان کمیته امداد استان زنجان در سال گذشته به مراکز درمانی طرف قرارداد پرداخت‌شده است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۷/۲۹ - ۱۰:۲۳


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی