۷۷۰۹۷۷ (۱)

خیران زنجانی با مشارکت در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد از طریق مراکز نیکوکاری دو میلیارد ۲۲۴ میلیون تومان به نیازمندان در شش‌ماهه نخست امسال کمک کرده‌اند.

به گزارش زنجانم، مدیر کل کمیته امداد استان زنجان گزارشی از مشارکت خیران زنجانی در برنامه‌های اجرایی این نهاد در قالب مراکز نیکوکاری ارائه کرد.
هدایت صفری با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری باهدف توسعه مشارکت‌های مردمی در برنامه‌های اجرایی کمیته امداد با محوریت مساجد در سطح محلات فعالیت می‌کنند، گفت: همچنین ایجاد مراکز نیکوکاری توسط کمیته امداد باهدف استفاده از ظرفیت‌های خیرخواهانه در سطح محلات انجام‌شده و توسط افراد سرشناس در هر محله اداره می‌شود.

وی افزود: رویکرد کمیته امداد در ایجاد مراکز نیکوکاری کاهش تصدی‌گری این نهاد و برون‌سپاری بخشی از فعالیت‌ها به این مراکز باهدف مدیریت هدفمند فقر و کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن در جامعه دنبال می‌شود.

صفری بابیان اینکه ترکیب مدیریتی و اجرایی مراکز نیکوکاری فعال در استان زنجان از هیئت‌امنای مساجد، افراد برجسته و معتمدین محلات و بر اساس انتخاب اهالی هر محل تشکیل‌شده است، گفت: از ویژگی‌های برجسته مراکز نیکوکاری فعال در سطح استان زنجان خدمت‌رسانی سریع به نیازمندان در محل است که موجب ایجاد همبستگی اجتماعی و احیای مسئولیت‌های اجتماعی افراد در کمک به نیازمندان شده است.

وی ادامه داد: افزایش کارکردهای اجتماعی و ایفای نقش اجتماعی مساجد، احیای حقوق همسایگی، شناسایی نیازمندان در محل و افزایش مشارکت اجتماعی در محلات از طریق مساجد از مزایای دیگر ایجاد مراکز نیکوکاری در این استان است.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان بابیان اینکه یکی از دستاوردهای مهم در حوزه محرومیت‌زدایی از طریق مراکز نیکوکاری مشارکت لایه‌های مختلف جامعه در حوزه کمک به نیازمندان و تقویت جایگاه اجتماعی مساجد است، افزود: نقش کمیته امداد در مراکز نیکوکاری انتقال تجربیات در حوزه محرومیت‌زدایی و ارائه مشاوره‌های لازم در این بخش است.

وی بابیان اینکه کمیته امداد به‌عنوان یک‌نهاد نظارتی و تسهیل گر در مراکز نیکوکاری ایفای نقش کرده و ساماندهی کارهای خیرخواهانه را در جامعه به‌منظور ارائه خدمات هدفمند به نیازمندان از طریق این مراکز دنبال می‌کند، گفت: مهم‌ترین اولویت کمیته امداد در مراکز نیکوکاری ایجاد شبکه‌های مردمی از طریق جذب امداد یاران به‌منظور تشکیل زنجیره‌ها و شبکه‌های تخصصی مردمی برای خدمت‌رسانی اثربخش به نیازمندان در محلات است.

صفری از فعالیت ۱۸ مرکز نیکوکاری در استان زنجان خبر داد و افزود: خیران زنجانی در قالب طرح‌های مختلف بیش از دو میلیارد و ۲۲۴ میلیون تومان از طریق مراکز نیکوکاری در شش‌ماهه نخست امسال به نیازمندان کمک کرده‌اند.

وی میزان کمک‌های خیران در برنامه‌های اجرایی مراکز نیکوکاری استان زنجان در شش‌ماهه نخست سال گذشته ۹۱۰ میلیون تومان بوده است، ادامه داد: میزان مشارکت خیران زنجانی در برنامه‌های اجرایی مراکز نیکوکاری در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۴۴ درصد افزایش داشته است.

صفری بابیان اینکه بیشترین خدمات ارائه‌شده به نیازمندان از طریق مراکز نیکوکاری استان زنجان در حوزه معیشت و درمان بوده است، بیان کرد: کمک‌های جمع‌آوری‌شده در مراکز نیکوکاری استان زنجان بر اساس نیازهای شناسایی‌شده در محلات از طریق مددکاران افتخاری همکار با این مراکز و با نظر معتمدین محل بین نیازمندان همان محل هزینه می‌شود.

وی بیان کرد: توسعه کمی مراکز و واحدهای نیکوکاری در استان زنجان از برنامه‌های مهم کمیته امداد این استان است و تلاش می‌کنیم با تبیین اهداف تشکیل مراکز نیکوکاری در سطح مساجد تعداد این مراکز را در سطح استان زنجان افزایش دهیم.
انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۸/۰۱ - ۸:۱۶


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی