۶۳۵۷۳۷۹۴۳۶۲۴۰۴۷۰۲۶
مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه ارائه خدمات به معلولین و از کارافتادگان بر اساس نظر کمیسیون (ICF) است ، گفت : با تشکیل کمیسیون پزشکی تشخیص نوع و شدت معلولیت ،میزان معلولیت فرد تعیین می شود که در شش ماهه نخست سالجاری بالغ بر ۱۰ هزار و ۶۲۲ مورد پرونده توانبخشی و اجتماعی مورد بررسی و تایید قرار گرفته است.

محمد محمدی قیداری امروز در گفت وگو با خبرنگار زنجانم،  با اشاره به لزوم تاییدیه پزشکی برای دریافت خدمات گفت: در حوزه توانبخشی تایید کمیسیون پزشکی در راستای صدور کارت معلولیت ، تشکیل پرونده ضروری بوده و ارائه خدمات در مواردی همچون معافیت سربازی ،تعیین شدت از کارافتادگی و برقراری مستمری ماهیانه پس از این مهم صورت می گیرد.

این مقام مسئول ابراز کرد: ماده ۱ قانون جامع حمایت از حقوق معلولان تایید معلولیت افراد را منوط به تشخیص کمیسیون پزشکی ، تشخیص نوع و تعیین شدت معلولیت دانسته است.

وی هدف از برگزاری کمیسیون های پزشکی مشخص کردن سطح معلولیت مراجعین جهت دریافت خدمات از بهزیستی دانست و گفت:  معلول به کسی اطلاق می گردد که به تشخیص کمیسیون پزشکی بهزیستی و بر اثر ضایعه جسمی، ذهنی، روانی، بینایی ، شنوایی ، گفتاری و اعصاب و روان در سلامت و کارآیی عمومی وی ایجاد شده ، بطوریکه موجب کاهش استقلال فرد در زمینه اجتماعی و اقتصادی شود .

محمدی با اشاره به اهمیت کمیسیون icfدر تشخیص شدت معلولیت، خاطرنشان کرد: تمام خدماتی که بهزیستی به معلولین و از کارافتادگان ارائه می دهد باید بر اساس شناسایی و نظر کمیسیون (ICF) صورت گیرد.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه اساس کار کمیسیون پزشکی بر مبنای طبقه بندی عملکرد و ناتوانی و سلامت است گفت : افراد معلول مورد معاینه پزشکان این کمیسیون قرارگرفته و مدارک پزشکی آنها مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد و در صورت تعیین شدت معلولیت به انها خدماتی ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه کمیسیون پزشکی شهرستانها با حضور حداقل ۳ نفر و حداکثر ۵ نفر توسط کارشناس با نوع معلولیت مرتبط تشکیل می گردد، ابراز کرد: تمامی مراجعین باید توسط پزشکان متخصص و کارشناسان توانپزشکی مرتبط و از طریق آزمونهای سنجش عملکردی در خصوص سطح محدودیتهای عملکرد زندگی روز مره و مشارکتهای اجتماعی مورد بررسی قرار گیرند.

محمدی قیداری افزود:  اعضاء کمیسیون پزشکی شامل فیزیوتراپ ، کاردرمانگر ، گفتار درمانگر ، شنوایی شناس ، روانشناس ، روانپزشک و پزشک است و اعضا با توجه به نوع معلولیت در کمیسیون حضور پیدا می کنند.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد : کمیسیون پزشکی اعصاب و روان نیز توسط اعضاء شورای معافیت از خدمت نظام وظیفه در بهزیستی استان با حضور اعضاء تخصصی برگزار می شود.

انتهای پیام/

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۸/۱۰ - ۸:۳۲


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی