۳۶۵۳۶
رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان خبر داد:

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان با بیان اینکه امسال  سومین دوره سوگواره ملی میعادگاه دانشجویی به میزبانی زنجان برگزار می شود، گفت:تاکنون بالغ بر دوهزار اثر به دبیرخانه ارسال شده است.

مهدی عباسی امروز در گفت و گو با خبرنگار زنجانم با بیان اینکه جهاد دانشگاهی استان زنجان افتخار برگزاری دو دوره گذشته این سوگواره ملی را داشته است، اظهار داشت: خوشبختانه این سوگواره از پر مخاطبترین رویدادهای دانشگاهی در سطح کشور به شمار می آید چرا که در دو دوره گذشته ما شاهد ارسال بیش از ۷هزار و۴۰۰اثر دانشجویی از ۲۰۰ دانشگاه کشور بوده ایم.

این مقام مسئول با اشاره به محورهای برگزاری این سوگواره عنوان کرد:دانشجویان می توانند  آثار خود را درحوزه‌های شعر عاشورایی، عکس در دو زمینه آماتور و حرفه‌ای، قطعات صوتی و کلیپ‌های تصویری به دبیرخانه ارسال کنند.

وی افزود: پایگاه اینترنتی سوگواره به آدرس www.roozevaghee.ir و کانال تلگرامی به آدرس t.me/rooz_e_vaghee  به ثبت نام و ارسال آثار اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه اختتامیه این برنامه در حسینه اعظم زنجان برگزار می شود،عنوان کرد:طبق دوره های گذشته  امسال نیز اختتامیه این برنامه همزمان با شهادت حضرت فاطمه(س) در حسینیه اعظم زنجان برگزار می‌شود.

عباسی تاکید کرد:بر اساس اعلام دبیرخانه مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار در این سوگواره تا اول آذرماه تعیین شده بود که  در صورت نیاز این زمان تا پایان آذرماه تمدید شود.

عباسی با اشاره به اینکه استان زنجان دبیرخانه این سوگواره ملی است، تاکید کرد:داوری آثار این دوره توسط ۱۲نفر از کارشناسان برجسته هنری کشوری صورت می گیرد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان زنجان اظهار کرد: ایجاد انگیزه و  تشویق دانشجویان به تفکر و خلق آثار فاخر در بخش‌های مختلف، تعمیق باورهای دینی و مذهبی در میان نسل جوان، ترویج هنر متعالی انقلابی، اشاعه سبک و سیاق زندگی این امام همام در جامعه به‌ویژه در بین جوانان و نوجوانان، بدعت‌شناسی و آگاهی از زمینه‌های ورود بدعت و تحریف در فرهنگ عاشورایی از جمله اهداف برگزاری سوگواره میعادگاه دانشجویی است.

عباسی در پایان یادآور شد: در این دوره دو بخش ویژه شعر و عکس در با موضوع مدافعین حرم و بخش عکس پیاده‌روی اربعین به بخش های سوگواره ازوده شده است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۹/۰۱ - ۱۰:۴۷


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی