۶۱۸۹۶
یک کارشناس اقتصاد:

یک کارشناس اقتصاد و مدرس دانشگاه پیام‌نور گفت: سرمایه‌گذار فرشته کسی است که از کسب و کارهای نوپا حمایت مالی می‌کند.

 

به گزارش زنجانم، یاشا سلیمانی  اظهار کرد: سرمایه‌گذاران فرشته معمولا تاجران و سرمایه‌داران موفقی هستند که با سرمایه‌ شخصی خود از کسب‌وکارهای نوپا که پتانسیل رشد و پیشرفت دارند، حمایت مالی می‌کنند.

 

وی افزود: اگر شما سرمایه‌ کمی برای شروع یک کسب‌وکار دارید، یک سرمایه‌گذار فرشته می‌تواند نجات‌بخش کسب‌وکار شما باشد البته به شرطی که شرایط و محدودیت‌های این نوع سرمایه‌گذاری را به‌خوبی بشناسید.

 

سلیمانی خاطرنشان کرد: باید بدانید پولی که از یک سرمایه‌گذار فرشته می‌گیرید، وام نیست بلکه مشارکت در سرمایه‌گذاری است و مشارکت در سرمایه‌گذاری به معنای خرید سهام مالکیت شرکت برای سرمایه‌گذار است. بنابراین، اگر شما از یک سرمایه‌گذار فرشته پولی را قبول کنید، در واقع بخشی از کنترل کسب‌وکارتان را به او واگذار می‌کنید و یک سرمایه‌گذار فرشته می‌تواند حداقل ده درصد از سهام کسب‌وکار  را طلب کند.

 

این کارشناس اقتصاد یادآور شو: جنبه‌ مثبت این نوع سرمایه‌گذاری این است که چون سرمایه‌گذار فرشته چیزی تحت عنوان وام به شما عرضه نکرده است، پرداخت‌های منظم همراه با هر سود، وجود نخواهد داشت و لازم نیست نگران این پرداخت‌ها باشید. اما در نظر داشته باشید که آن‌ها به‌عنوان صاحبان بخشی از کسب‌وکار شما، مقداری از سود حاصل را تصاحب می‌کنند که این امر در سرمایه‌گذاری طبیعی است.

 

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها برای شروع کسب‌و‌کار یا حفظ آن، تامین منابع مالی موردنیاز است و باید توجه داشت که روش‌های مختلفی برای تامین سرمایه وجود دارد و یکی از مشکلاتی که بیشتر کارآفرینان با آن روبه‌رو هستند این است که همه‌ انتخاب‌ها و گزینه‌ها را در نظر نمی‌گیرند و  آن‌ها معمولا فقط بر یک روش تمرکز می‌کنند و همه‌ زمان و انرژی خود را برای استفاده از همان یک روش به‌کار می‌گیرند و از سایر گزینه‌های موجود، غافل می‌مانند که موجب آسیب به آنان می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا زنجان

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۸/۲۷ - ۹:۲۵


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی