akbarrajabi
جانشین سازمان بسیج اساتید استان زنجان :

جانشین سازمان بسیج اساتید استان زنجان گفت:  اساتید بسیجی می‌توانند در حل مشکلات بویژه مشکل ارتباط صنعت با دانشگاهها نقش‌آفرینی کنند و اگر مسئولان بتوانند از این ظرفیتها بهره ببرند قطعا شاهد کاهش و ارائه راهکار علمی برای حل مشکلات صنعت استان خواهیم بود.

اکبر رجبی امروز در گفت و گو با خبرنگار زنجانم، با اشاره به اهمیت بسیج اساتید در فضای جامعه و دانشگاه‌ها اظهارکرد: اساتید، مدرسین  و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها می توانند به عنوان قشر فکری  دغدغه‌های نظام را دنبال کرده و در مقابله با حرکتهایی غیر انقلابی و غیر ارزشی به تبیین و روشنگری بپردازند.

وی با تاکید بر نقش آفرینی اساتید بسیجی در جریان سازی گفتمان دینی گفت:  انتظار جامعه از بسیج اساتید جریان سازی در این حوزه بوده وافراد جامعه نسبت به اساتید دانشگاهی اعتماد بیشتری داشته و این اساتید می توانند به عنوان افراد صاحب نفوذ منشاء تحولات زیادی برای جامعه باشند.

جانشین سازمان بسیج اساتید استان زنجان اجرایی شدن منویات مقام معظم رهبری را یکی از اهداف بسیج اساتید دانست و گفت: مقام معظم رهبری در دیدارهای خود با دانشگاهیان همواره مواردی را مدنظر قرار داده و تلاش برای تحقق  این موارد را از جامعه دانشگاهی خواستار شده اند.

وی با بیان اینکه ترویج گفتمان انقلابی و تبیین منافع ملی در جمع دانشگاهیان بسیار حائز اهمیت است،  ابراز کرد: اساتید درتحولات اجتماعی جزو نخبگان خاص جامعه هستند وبا بهره گیری از  ابزار علم  می توانند  در عرصه تحولات اجتماعی و فرهنگی کشور بسیار موثر باشند.

این مقام مسئول  با اشاره به برخی از اهداف سازمان بسیج اساتید استان زنجان خاطرنشان کرد: ترویج گفتمان انقلابی و تبیین منافع ملی، ارتقای توان علمی دانشجویان و اساتید، هم افزایی و اثر بخشی فعالیت‌های بسیجیان در دانشگاه‌ها، تولید علم، نقش آفرینی در حل مشکلات کشور بویژه صنعت و  تشکیل حلقه های علمی از جمله اهداف فعالیت سازمان بسیج اساتید است.

وی با بیان اینکه این تشکل در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی‌های گوناگونی داشته است، عنوان کرد: برگزاری پیوست نگاری فرهنگی یکی از اقدامات مهم بسیج اساتید استان در طی سالجاری بوده است که این همایش با حضور بیش از ۲۷۰ نفر از اساتید بسیجی فعال در دانشگاههای شمالغرب کشور برگزار شد.

رجبی  تصریح کرد: یکی از مطالبات مقام معظم رهبری توجه به پیوست فرهنگی در پروژه ها عمرانی است که با برگزاری کارگاه های اموزشی ویزه اساتید نخبه بسیجی این امکان فراهم شده است تا اساتید بتوانند نقش موثری در این زمینه داشته باشند.

وی با بیان اینکه باید زمینه همکاری و مشاوره اساتید در اقدامات مدیریتی مدنظرقرار داده شود،  افزود:  اگر این ظرفیت و زمینه را فراهم نکنند، قاعدتاً امکان همکاری فراهم نمی‌شود و فعالیت‌ها به ثمر نمی‌رسد.

این مقام مسئول  گفت: سازمان بسیج اساتید با برگزاری دوره پیوست نگاری فرهنگی این ظرفیت را فراهم کرده است که  قطعاً هرچه زمینه استفاده از این ظرفیت بیشتر فراهم شود، ظرفیت‌های بسیج بیشتر و بهتر به منصه ظهور می‌رسد.

جانشین سازمان بسیج اساتید استان زنجان تأکید کرد: اساتید بسیجی می‌توانند در حل مشکلات بویژه مشکل ارتباط صنعت با دانشگاهها نقش‌آفرینی کنند و اگر مسئولان بتوانند از این ظرفیتها بهره ببرند قطعا شاهد کاهش و ارائه راهکار علمی برای حل مشکلات صنعت استان خواهیم بود.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۸/۳۰ - ۱۰:۳۹


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی