دانلود

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: ۳۵ هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان در قالب ۱۶۸ قطعه به کشت زعفران اختصاص پیدا کرده است.

به گزارش زنجانم،بهنام اوجاقلو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال ۷۰ کیلو گرم زعفران در استان زنجان توسط کشاورزان برداشت شده است.

وی تصریح کرد: پشتیبانی صفر تا ۱۰۰ کشت و تولید زعفران در استان زنجان انجام می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در حال حاضر ۳۵ هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان در قالب ۱۶۸ قطعه به کشت زعفران اختصاص پیدا کرده است،گفت: بیش ترین سطح زیر کشت زعفران در استان زنجان مربوط به شهرستان زنجان است.

وی ابراز کرد:طبق بررسی های انجام گرفته تمام مناطق استان به غیر از برخی مناطق شهرستان طارم مستعد کشت زعفران شناخته شده است.

وی با اشاره به فعالیت دو پشتیبان زعفران در استان زنجان عنوان کرد: خرید پیاز زعفران از استان خراسان و همچنین حمل و توزیع آن در استان توسط شرکت های پشتیبان انجام می گیرد.

اوجاقلو خاطرنشان کرد: شرکت های پشتیبان همچنین علاوه بر پشتیبانی فنی تمام مراحل کاشت، داشت و برداشت زعفران در استان زنجان، تشکیل کلاس های آموزشی، تهیه سموم، ادوات و ماشین آلات مورد نیاز، خرید و بازار رسانی محصول تولیدی را نیز بر عهده دارند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان میزان برداشت زعفران طی سال جاری در این استان را بالغ بر ۷۰ کیلو گرم اعلام کرد و افزود: همه ساله برداشت زعفران در استان زنجان عمدتا از ۱۵ مهر ماه آغاز شده و تا اواسط آبان ماه ادامه می یابد.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۹/۰۱ - ۸:۳۶


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی