images (2)
مسئول کانون بسیج اساتید مرکز آموزش علمی کاربردی ابهر خبر داد

مسئول کانون بسیج اساتید مرکز آموزش علمی کاربردی ابهر گفت: نشست آشنایی با جرائم رایانه ای و تهدیدات فضای مجازی در مرکز آموزش علمی کاربردی ابهر برگزار شد.

مهدی شریفی در گفتگو با خبرنگار زنجانم، با بیان اینکه امروز با گسترش استفاده از شبکه های مجازی داشتن سواد رسانه ای در این زمینه لازم است ، گفت: برگزاری این نشست با همکاری انجمن رشته های حقوق و فناوری اطلاعات مرکز آموزش علمی کاربردی ابهر، بسیج اساتید و نیز بسیج حقوقدانان ابهر برگزار شد.

وی با اشاره به حضور آدینه لو رئیس پلیس فتای نیروی انتظامی استان زنجان به عنوان سخنران این مراسم تصریح کرد: آشنایی با جرائم فضای مجازی، ارائه راهکارها در مقابله با تهدیدات فضای مجازی از جمله محورهای این سخنرانی علمی است.

شریفی خاطرنشان کرد: با گسترش استفاده از شبکه های مجازی در بین نسل جوان ارائه سواد رسانه ای به این نسل و خانواده ها ضروری بوده و لازم است نحوه استفاده صحیح و سالم از این فضا به جوانان و نوجوانان آموخته شود.

وی تاکید کرد: باید مدیریت درستی بر استفاده از رسانه های مجازی به عمل آمده و کانون بسیج اساتید این مرکز دانشگاهی ارائه آگاهی و ارتقاء سواد رسانه ای دانشجویان را یکی از وظایف خود می داند.

مسئول کانون بسیج اساتید مرکز آموزش علمی کاربردی ابهر با اشاره به جنگ نرم دشمن عنوان کرد: یکی از جبهه های جنگ نرم دشمن برای مقابله با ارزش های اسلامی و فرهنگ دینی شبکه های مجازی است که با توجه به جمعیت بالای کاربران  از این فضا اقدام مقابله ای و جهادی در این زمینه ضروری است.

شریفی در ادامه با اشاره به ترویج موارد غیر اخلاقی و ارزش های غربی در برخی کانال ها و شبکه های فضای مجازی عنوان کرد: گسترش آسیبهای اجتماعی و ترویج سنتهای غلط و غیر اخلاقی همچون روابط نامشروع  یکی از اثرات استفاده از این فضا است که باید در این زمینه خانواده ها و نسل جوان را هوشیار و آگاه کرد.

وی تاکید کرد: بسیاری از کاربران شبکه های مجازی نسبت به جرائم رایانه ای آگاهی ندارند که برگزاری چنین دوره ای با هدف ارائه شناخت به جوانان در این زمینه است.

انتهای پیام/

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۹/۰۷ - ۱۲:۲۶


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی