re774-1
در هشت‌ماهه امسال محقق شد؛

زکات جمع‌آوری‌شده در استان زنجان در هشت‌ماهه امسال با افزایش ۷۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از شش میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان رسید.

به گزارش زنجانم، هدایت صفری امروزدر جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در هشت‌ماهه سال گذشته سه میلیارد و ۷۶۸ میلیون تومان زکات در استان زنجان جمع‌آوری‌شده بود، اظهار داشت: زکات جمع‌آوری‌شده در استان زنجان در هشت‌ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۶ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: بر اساس قانون زکات وظیفه ترویج، فرهنگ‌سازی و جمع‌آوری زکات بر عهده کمیته امداد است، گفت: تلاش می‌کنیم با استفاده از ظرفیت‌های تبلیغی موجود در استان فریضه الهی زکات در جامعه احیاء و ساماندهی شود.
این مقام مسئول بابیان اینکه یکی از بسترهای مورد تأکید برای تأمین اقتصاد جامعه اسلامی در دین مبین اسلام زکات است، افزود: برنامه‌ریزی‌شده است با فعالیت اثربخش در حوزه ترویج و جمع‌آوری زکات از منابع حاصل از این فریضه دینی در تأمین اقتصاد خانوارهای نیازمند بیشترین بهره برده شود.

صفری در ادامه از جمع‌آوری شش میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان زکات در هشت‌ماهه امسال خبر داد و گفت: در هشت‌ماهه امسال زکات جمع‌آوری‌شده در استان زنجان در قالب زکات واجب، مستحبی و فطره بوده است.

وی بابیان اینکه برنامه هدف‌گذاری شده برای جمع‌آوری زکات در هشت‌ماهه امسال در استان زنجان شش میلیارد و ۲۶۶ میلیون تومان بوده است، افزود: با همراهی و مشارکت مناسب کشاورزان و مؤدیان زکات برنامه پیش‌بینی‌شده برای جمع‌آوری زکات در استان زنجان در هشت‌ماهه امسال ۱۰۶ درصد محقق شده است.

صفری به هزینه کرد زکات جمع‌آوری‌شده در هشت‌ماهه امسال اشاره کرد و ادامه داد: دو میلیارد و ۸۷ میلیون تومان از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده در استان زنجان در هشت‌ماهه امسال بر اساس نظر پرداخت‌کنندگان زکات به‌منظور ساخت، مرمت و بازسازی پروژه‌های عام‌المنفعه در روستاها هزینه شده است.

وی ادامه داد: چهار میلیارد و ۵۳۸ میلیون تومان از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده در هشت‌ماهه امسال نیز در امور محرومان و به‌منظور رفع نیازهای خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان و سایر اقشار نیازمند هزینه شده است.

صفری با اشاره به اینکه بر اساس الزامات ابلاغی از طریق شورای مرکزی زکات کشور ۶۰ درصد از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده باید در امور نیازمندان هزینه شود، افزود: با فضاسازی مناسب و تبلیغ چهره به چهره در روستاها و شهرها و همکاری مناسب پرداخت‌کنندگان زکات ۶۸ درصد از مجموع زکات جمع‌آوری‌شده در استان زنجان در هشت‌ماهه امسال در امور نیازمندان هزینه شده است.

وی بابیان اینکه بر اساس ابلاغ دبیرخانه مرکزی شورای زکات برنامه‌ریزی‌شده است تا پایان امسال ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان زکات در استان زنجان جمع‌آوری شود، گفت: امیدوار هستیم با مشارکت بیشتر خیران و کشاورزان برنامه هدف‌گذاری شده برای جمع‌آوری زکات در استان زنجان تا پایان امسال محقق شود.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۹/۱۲ - ۱۰:۵۲


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی