۶a71cc42-4698-4ee8-98d0-b8b15d9f8c9f
جانشین سازمان پدافند غیر عامل کشور مطرح کرد: 

سردار زارعی سند “راهبرد قدرت اعمال فشار” را راهبرد آمریکا برای پیروزی بدون جنگ نظامی نام برد و عنوان کرد: این راهبرد در ۲۰۱۶مجوز انتشار یافته است کشورهای روسیه ،ایران و چین را دشمنان امریکا نام برده و در این سند امریکا عوامل قدرت خود را تغییر داده و اهدافی همچون دسترسی به نظام سرمایه گذاری جهانی،منابع مالی جهانی،انرژی و اطلاعات را دنبال می کند

به گزارش زنجانم،سردار علی اصغر زارعی در هفتمین یادواره شهید دکتر مجید شهریاری و یادبود مدافع حرم استان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان اظهار داشت: درود می فرستیم به روان شهدان هسته ای و شهدای مدافع حرم که در این جبهه جنگیدند و ادامه دهنده مسیر راه شهدای اسلام ناب محمدی بودند.
جانشین سازمان پدافند غیر عامل کشور با بیان اینکه اقتدار امروز کشور ما بوسیله شهدای مدافع حرم رقم خورده است، عنوان کرد: تجلیل می کنیم از خانواده های شهدا و همه شهدایی که در این عرصه ایثارکرده و از  خود گذشتگی داشته اند و روحیه ایثار را در سبک زندگی ما ساری و جاری کرده اند.
وی با ابراز اینکه در یکصد و پنجاه سال گذشته ملت ایران برای رسیدن به آزادی و سرافرازی شهدای بسیاری را تقدیم کرده است، تصریح کرد:اگر در تاریخ نگاه کنیم کشور ما در مسیر یکصد و پنجاه سال گذشته از زمانیکه ندای آزاد خواهی در دوران مشروطیت نواخته شد از همه صنفوف شهدای بسیاری را تقدیم راه آزادی کرده است.
سردار زارعی با ابراز اینکه بزرگداشت یاد شهدا ادای وظیفه در مقابل مقام والای شهیدان است،ابرازکرد: مهمترین هدف از این امر پیاده کردن راه شهدا بوده و وظیفه امروز ما این است که فرهنگ ایثار و شهدا را به آیندگان منتقل کنیم .
جانشین سازمان پدافند غیر عامل کشور تاکید کرد: با شهادت شهدا موجی در جامعه ایجاد میشود وقتی که تهرانی مقدم شهید می شود عده ای می گویند ما میخواهیم روی انرژی هسته ای کار کنیم اما ما برای ادامه دادن راه شهیدان نیازمند کسب سه ویژگی شهدا هستیم.
وی افزود: شهدا انسان های مخلصی بوده و برای رضای خدا زندگی کرده اند و هرجا احساس کرده اند رضایت خداوند در چه راهی است از آن تبعیت کردندو از دیگر ویژگی شهدا این بود که ادم های صادقی با مردم و در تمامی عرصه ها تبعیت از فرمان مقام معظم رهبری و امام راحل را داشتهاند.
این مقام مسئول با بیان اینکه برگزاری مراسم به این معنی است که خودمان را با شهدا مقایسه کنیم و بدانیم تا چه اندازه ای در این راه قرار داریم، عنوان کرد: امروز ما برای مبارزه بادشمن نیاز به قدرتمندی داریم و  لذا راه شهدا در همه عرصه ها بوده و هرکسی در هر نقشی می تواند ادامه دهنده راه شهدا باشد.
 سردار زارعی  با اشاره به تغییر استراتژی دشمنان در مقابل کشورمان ابراز کرد: امروز در بسیاری از حوزه ها مبارزه عینیت پیدا کرده و جنگ به عرصه های اقتصاد ، ،فرهنگ ، مسائل اجتماعی ،مسائل علمی زیستی،فضای سایبری و مجازی کشیده شده و نمود پیدا کرده است.
ویاظهار کرد: در شرایط بدی در دنیای امروز قرار گرفته ایم و با هجمه قدرتهای استکباری مواجه هستیم  چرا که این کشورها ساختاری در درون خوشان دارند اما با کشورهای جهان سوم جور دیگری معامله می کنند.
این مقام مسئول  با اشاره به نقش سلطه گرایانه کشورهای غربی در قبال کشورهای در حال توسعه ابراز کرد:  بیش از ۲۰درصد نفت و گاز تولیدی جهان درامریکا مصرف می شود چرا که قول بزرگ اقتصادی است و انها قاعدتا باید تابع کشورهای تولید کننده باشند و اما رابطه برعکس بوده و آنها تعیین کننده هستند.
جانشین سازمان پدافند غیر عامل کشور  تاکید کرد: در مبارزه با دشمن باید قدرت ما قدرت علم و فناوری و بکار گیری  روحیه جهادی باشد.
این مقام مسئول بحث دشمن شناسی را در وضعیت کنونی کشور بسیار اساسی قلمداد کرد و گفت: در طول ادوار گذشته هرگاه مبارزه به نقاط حساس می رسد این سخن پیش می آمد که خیلی دشمن نگوییم و حتی در چند سال گذشته این موضوع بین جوانان منتشر می شد که سوریه چه ارتباطی به ما دارد درحالیکه اگه اقدام عملی در مقابل داعش انجام نمی شد امروز باید در داخل خاک کشور به مبارزه با این جریان ترورویستی می پرداختیم.
وی ابراز کرد: داعش منطقه ای را تحت تصرف خود قرار دادکه بزرگترین از کشور عراق و سوریه بود و با حمایتهای حامیان خود بخش های وسیعی از خاک دو کشور در اختیار این افراد قرار گرفت و اگر آزاد سازی انجام نمی شد اکنون بخشی از کشور نیز در اختیار این گروه بود.
جانشین سازمان پدافند غیر عامل کشور تاکید کرد:هرگاه دشمنان احساس کنند نقشه های آنان نتیجه نداده است از ترفندها جدید بهره می برند و ترفندهای بالاتری را اعمال می کنند و ما باید نسبت به دشمن شناسی عمیق تر عمل کنیم.
وی با اشاره به انتشار اسناد راهبردهای آمریکا در قبال سه کشور ایران، روسیه و چین  عنوان کرد: این اسناد در ۲۰۱۶انتشار بافته است و راهبردهای ان در سالهای پیشتر اجرایی شده است و انتشار این سند نشان می دهد که آنها صراحتا ایران را دشمن خطاب می کنند .
سردار زارعی با اشاره به  سابقه اقدامات امریکا در قبال ایران عنوان کرد: که ما نباید بگوییم که گذشته، گذشته است و بلکه ابزار دشمن عوض شده اما همچنان سیاستها و راهبردهای امریکا در دشمنی با ایران عوض نشده است.
وی  سند “راهبرد قدرت اعمال فشار” را راهبرد  آمریکا برای پیروزی بدون جنگ نظامی نام برد و عنوان کرد:  این راهبرد در ۲۰۱۶مجوز انتشار یافته است کشورهای روسیه ،ایران و چین را دشمنان امریکا نام برده و در این سند امریکا عوامل قدرت خود را تغییر داده و اهدافی همچون دسترسی به نظام سرمایه گذاری جهانی،منابع مالی جهانی،انرژی و اطلاعات را  دنبال می کند که در چنین راهبردیتحریم ابزار بوده و در افزایش توان نظارت بر دارایی ها و جریان های مالی این کشورها نقش کلیدی دارد.
جانشین سازمان پدافند غیر عامل کشور  اجرای راهبرد قدرت اعمال فشار آمریکا را با استفاده از نیروهای اپوزیسون در کشورهای هدف اعلام کرد و گفت: این امر بویژه با استفاده از شبکه های رسانه ای رقم خورده است.
سردار زارعی با ابراز اینکه قدرت نرم برای متقاعد کردن کشورهادر برابر پیوستن به کمپ امریکا کاهش پیدا کرده است، تصریح کرد: امریکا دیگر به دنبال جنگ نیست چراکه ریسک پیروزی در جنگ های نظامی با توجه به افزایش توان نظامی کشورهای هدف پایین اماده است و استفاده از راهبردهای سایبری و حمایت از نیروهای متخاصم غیر خشن و تحریم های مالی جایگزین گزینه های نظامی شده اند.
وی با ابراز اینکه اقتصاد و فضای سایبری دو حوزه مبارزه دشمنان علیه کشورمان است، گفت:فضای سایبری، اقتصاد  و تحت تاثیر قراردادن فرهنگ کشور از جمله جبهه های جنگ دشمن و نقطه ضعف ماست و برای ادامه راه شهداد باید این حوزه ها را تقویت کنیم.

این مقام مسئول با ابراز اینکه تمامی راهکارها در دانشگاه ها و توسعه فناوریها خلاصه شده است، تاکید کرد:  باید همه بخش های صنعت،دانشگاه و تشکل ها و مردم  وارد شوند  و در این مسیر ادامه دهنده شهید شهریاری شهید راه علم باشیم چرا که شهید شهریاری دقیقا در همین مسیر حرکت کرد و منتظر نشد تا بودجه های کلان برسد و با توکل برخدا ادعای وظیفه کرددو خداوند نیز جزای او را عزت در دنیا و سربلندی در آخرت قرارداده است.

در ادامه یدالله رجائی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان در هفتمین یادواره شهید دکتر مجید شهریاری با ابراز سلام و درود به روان شهدا و گرامیداشت سالروز شهادت دکتر مجید شهید شهریاری اظهار داشت: تا به امروز هفت یادواره توسط بسیج اساتید استان در دانشگاههای مختلف برگزار شده لست که دانشگاه آزاد میزبان ۴یادواره بوده است .
وی تصریح کرد: امسال هفتمین یادواره مزین به تجلیل از خانواده سه شهید مدافع حرم شهیدان رحمان بهرامی،خیراله صمدی و نیز داوود مرادخانی شده است.
d1bd60ea-b5ed-4370-92ec-8708cc6da568۴۷۳۸۷۰۶۲-۷۶cd-48e4-8718-e687b204b541
۷۲۹۰ed07-ec22-45ec-b250-826de3e0d653
۶a71cc42-4698-4ee8-98d0-b8b15d9f8c9f
۶bfa53f4-9f8a-4ca7-95e1-bd8a658c14d0
انتهای پیام/
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۹/۱۳ - ۱۲:۵۲


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی