۸۲۵۶۱۹۷۸-۷۱۶۷۳۵۴۶
با ارائه عملکرد 8 ماهه مراکز فنی و حرفه ای زنجان؛

مدیرکل فنی و حرفه ای استان زنجان با اشاره به عملکرد ۸ ماهه فنی و حرفه ای استان زنجان در زمینه کارآموزی در محیط واقعی کار گفت: تاکنون ۳۰۶ نفر دوره در زمینه کارآموزی در محیط واقعی کار  ارائه شده است که این میزان برابر با ۱۹ درصد تعهدات آموزشی بوده است.

محمد رضا انصاری امروز در گفت و گو با خبرنگار زنجانم، اظهار کرد: مجموع عملکرد ۱۲ مرکز ثابت استان زنجان در زمینه کار آموزی در محیط واقعی کار  ۱۹ درصد  بوده است .

وی با بیان اینکه میزان تعهدات آموزشی در زمینه کارآموزی در محیط واقعی کار ۷۶۰ نفر دوره بوده است، عنوان کرد: بالغ بر  ۳۰۶ نفر دوره در ۸ ماهه امسال  ارائه شده است.

این مقام مسئول  با بیان اینکه مراکز الزهرا، ایجرود و ماهنشان بالاترین عملکرد را در جذب کارآموزان داشته اند، گفت: مراکزالزهرا و ایجرود  توانسته اند در این زمینه به ۱۰۰ درصد تعهدات آموزشی برسند و مرکز امام خمینی شهرستان ماهنشان نیز ۹۰ درصد تعهدات را اجرایی کرده است.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان زنجان تاکید کرد: مرکز سلطانیه، خواهران خدابنده ، شهید مفتح و شهید بهشتی زنجان نیز کمترین میزان عملکرد را در حوزه کارآموزی در محیط واقعی کار داشته اند.

وی برگزاری دوره های کارآموزی در محیط های کاری را یکی از راهبردهای در حوزه مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی  دانست و گفت: طرح کار آموزی در محیط کار بر مبنای شایستگی های شغلی است و به کار آموزان در محیط واقعی، آموزش های مرتبط شغلی ارایه می شود.

 

*اعطای گواهینامه مهارتی جهت استفاده در طرح های حمایتی پس از اتمام دوره 

انصاری با تشریح  طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی  تصریح کرد: از مزایای طرح کارآموزی در محیط واقعی کار  اعطای مجوز به صنف و بیمه مسولیت مدنی کارآموز در طی دوره و اعطای گواهینامه مهارتی جهت استفاده در طرح های حمایتی پس از اتمام دوره است.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد اداره کل فنی و حرفه ای استان زنجان در ارائه آموزش های مهارتی در پادگان ها اظهار کرد: آموزش های ارائه شده در پادگان ها در ۸ ماهه امسال ۴۰ هزار نفر ساعت بوده است که تنها در یک مرکز ثابت شهر زنجان صورت گرفته است.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان زنجان افزود: ۱۶۲ نفر دوره در این راستا برگزار شده است که این میزان برابر با ۴۰ درصد از اهداف عملکردی تعیین شده است .

انصاری با اشاره به لزوم پیگیری اجرای طرحهای مهارت آموزی در محیط کار واقعی و کارورزی دانشجویان توسط مراکز ابراز کرد: کیفیت بخشی خدمات ، خلاقیت و نو آوری ، توسعه و تقویت تعاملات ، حفظ و تقویت و نظم و انضباط و استفاده بهینه از منابع  از انتظارت ما از مسئولان مراکز استان است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۹/۱۸ - ۱۴:۲۷


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی