drug-free-therapies-for-depression
کارشناس امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی استان زنجان:

کارشناس امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی استان زنجان افسردگی را یکی از شایع ترین اختلالات روانی دانست و گفت:  هر انسانی در هر دوره ای از زندگی می تواند به افسردگی دچار شود که  این نشانه ضعف نبوده و راهکارهای درمانی برای حل این اختلال وجود دارد.

علیرضا کاظمی امروز در گفت و گو  با خبرنگار زنجانم، اظهار داشت: افسردگی یکی از شایع ترین اختلالات روانی است که به احساس غم یا تجربه ی بحران های زندگی محدود نمی شود و به تشخیص زودهنگام و اقدامات درمانی مناسب نیاز دارد.

وی تصریح کرد: این بیماری را می توان به کمک داروهای ضد افسردگی ، درمان های روانشناختی و یا ترکیبی از این دو درمان نمود.

این مقام مسئول  با ابراز اینکه افراد اسیب دیده بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند، خاطرنشان کرد: دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی درزمینه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در خصوص زنان و دختران در معرض آسیب دیده اجتماعی ، کاهش طلاق ، زنان خشونت دیده اجتماعی ، کودکان خیابانی و افراد دارای اختلال هویت جنسی فعالیت می کند که در راستای ارائه خدمت به این افراد دوره آموزشی افسردگی و روشهای مداخله برای مددکاران برگزار می شود.

کارشناس امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی استان زنجان افزود: دوره آموزشی افسردگی و روشهای مداخله در زنان مطلقه و آسیب دیده اجتماعی جهت آمادگی و به روز رسانی اطلاعات و دانش افزایی ۴۶ نفر از کارشناسان و مددکاران شاغل در دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی و سایر دفاتر معاونت امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان برگزار شد.

وی با اشاره به اهداف این دوره آموزشی عنوان کرد:  کارشناسان دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی به صورت مستقیم با مددجویان، جامعه هدف و افراد در معرض آسیب اجتماعی و زنان مطلقه رو به رو بوده و از این رو بالا بردن سطح توانمندی کارشناسان موجب بهبود کیفیت ارایه خدمات این مهم به این مراجعان خواهد گردید.

کاظم لو در پایان یادآور شد: این دوره آموزشی به  مدت ۲ روز با حضور کارشناسان دفتر امور اسیب دیدگان اجتماعی و سایر کارشناسان حوزه اجتماعی در سالن کنفرانس بهزیستی استان زنجان برگزار شد.

انتهای پیام/

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۹/۲۱ - ۹:۳۵


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی