۱۳۹۴۰۹۰۲۱۳۰۱۱۵۹۷۸۶۵۶۳۴۳۴
رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان زنجان:

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان زنجان گفت:متاسفانه بخش خصوصی نیز متاثر از بخش دولتی نگاه درستی به اقتصاد ندارد و حتی مردم ما در زندگی روزمره خود بر اساس منطق اقتصادی عمل نکرده وبسیاری از مشاغل از بازدهی بسیار پایینی برخورد هستند .

شهرام طهماسبی امروز در گفت وگو با خبرنگار زنجانم اظهار کرد:وظیفه حاکمیت  ارائه خدمات در کنار تامین امنیت  به مردم در بالاترین کیفیت ، بیشترین سرعت و کمترین هزینه است که باید بپرسیم آیا  در ارائه خدمات دولتی ما اینگونه عمل کرده ایم یا نه؟

وی با بیان اینکه از لحاظ منابع نفتی چهارمین و منابع گازی دومین کشور جهان هستیم،تصریح کرد: کشور ما از لحاظ منابع و آثار باستانی دهمین کشور در جهان است که یک درصد از مردم در ایران زندگی می کنند  اما متاسفانه میزان بهره گیری و اداره کردن منابع به درستی اتفاق نیفتاده است.

این مقام مسئول ابراز کرد: در کشور ما از خاک، منابع انرژی و محیط زیست به نحو درستی مصرف نمی شود حالا باید پرسید با اینهمه ناکارآمدی چیکار باید کرد.

رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان زنجان عنوان کرد:  بهترین راهکار جایگزین کردن نظام بودجه ریزی عملیاتی است که لازم است یکسری اقدامات اساسی و تغییر در این زمینه صورت گیرد و باید به اقتصاد نگاه دوباره ای داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد:  متاسفانه بخش خصوصی نیز متاثر از بخش دولتی نگاه درستی به اقتصاد ندارد و حتی مردم ما در زندگی روزمره خود بر اساس منطق اقتصادی عمل نکرده وبسیاری از مشاغل از  سطح بازدهی بسیار پایینی برخورد هستند که گاهی به تعطیلی واحدهای تولیدی کشیده می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: باید از شیوه های سنتی خارج شده و مدیریت علمی و بهره ور را جایگزین کنیم که در این حرکت بخش خصوصی نقش جدی دارد.

وی عنوان کرد: مدیریت را نباید به عنوان مالکیت تلقی کنیم و بلکه باید مدیران اجرایی بتوانند توانایی لازم را داشته باشند تا منافع افراد را با منافع سازمانی هماهنگ کنند .

طهماسبی تاکید کرد:تغییر بعدی در راستای اجرای بودجه ریزی عملیاتی ، تغییر در رویکردهای فعلی است که بر داده ها و منافع تمرکز دارد که این رویکرد باید به سمت اهداف و وظایف منتقل کینم.

وی ابراز کرد: در بودجه ریزی عملیاتی  آنچیزی که مهم است این است که بدانیم دستگاه اجرایی با چه هدفی ایجاد و چه خدماتی به جامعه ارائه می دهد .

این مقام مسئول عنوان کرد:  در بودجه ریزی عملیاتی بر اساس اهداف و  نتایج که برای جامعه به بار می آورد بودجه تنظیم شده و تخصیص منابع نیز بر اساس اهداف کلان سازمانها و به شکل مناسب و موثری  اختصاص پیدا میکند.

طهماسبی تاکید کرد:هر دستگاهی که بتواند از نهادهای کمتری استفاده کند به همان میزان کارایی و اثر بخشی آن دستگاه بیشتر خواهد بود.

 رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان زنجان تاکید کرد:مدیرانی موفق هستند که با کمترین هزینه بیشترین خروجی را داشته باشند.

وی کوچک سازی دولت را گام بعدی دانست و گفت: باید بپذیریم بخشی از کارهای انجام شده توسط دولت  جزو وظایف دولت نبوده و باید به مردم واگذاری شده و به صورت خودگردان اداره شود.

طهماسبی با تاکید بر اینکه باید بسیاری از نهادها به بخش غیر دولتی واگذار شود،خاطرنشان کرد: تغییر در نقش و عملکرد حسابداران  دستگاه ها جدی و ضروری است .

وی عنوان کرد:تغییر دیگر باید در نقش حسابداران دستگاههای دولتی اتفاق بیفتد چرا که  حسابداران دستگاههای دولتی تنها حسابدار مالی هستند و تنها کاری که انجام می دهند تنظیم دفاتر و ارائه صورتهای  مالی است اما باید حسابداران حسابداری مدیریت را انجام دهند و مهارت لازم و نتایج و روند ها را شناخته و  گزارش های لازم را به مدیریت ارائه دهند.

وی تصریح کرد: انچیزی که در بودجه ریزی عملیاتی باید اعمال شود تغییر در نگاه و رویه های دستگاه های نظارتی است و در ارزیابی دستگاهها، در سنجش عملکرد لازم است.

طهماسبی خاطرنشان کرد: در ارزیابی دستگاهها لازم  است اهداف و نتایج مور توجه بوده و سیستم نظارتی باید تمرکز خود را بر اهداف انجام شده دستگاهها قرار دهد.

 رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان زنجان عنوان کرد: در ارزیابی ها باید هزینه فایده و صرفه اقتصادی مورد توجه قرار داده شود و دستور العمل ها و پروتکل ها متناسب با اهداف تنظیم شود .

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۹/۲۲ - ۱۳:۳۸


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی