images (4)
مدیرکل فنی و حرفه ای استان زنجان خبر داد:

 مدیر کل فنی و حرفه ای استان زنجان گفت:تعهد فنی و حرفه ای استان زنجان  برای اجرای دوره مهارتی ویژه سربازان ۹۵۱ نفر دوره تعیین شده است.

به گزارش زنجانم ،جلسه مهارت آموزی سربازان وظیفه در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان  با حضور مدیر کل و فرماندهان یگانهای استان برگزار شد.

محمدرضا انصاری هدف از انعقاد این تفاهم نامه همکاری را فراهم سازی زمینه احراز اشتغال نیروهای وظیفه جهت ورود به بازار کار پس از پایان دوره مقدس سربازی دانست و تصریح کرد:  ارتقای دانش و مهارت آموزی و آشنایی با دنیای واقعی کار از دیگر اهداف برگزاری این دوره های اموزشی است.

مدیر کل فنی وحرفه ای استان عنوان کرد: طبق تفاهم نامه ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت کار تعهد فنی و حرفه ای استان زنجان ۹۵۱ نفر دوره آموزش در طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه است.

وی افزود:در این طرح سربازان وظیفه در طول خدمت با گذراندن آموزش مهارت آموزی حداقل یک مهارت فنی را فراگرفته تا زمینه‌ی اشتغال آن‌ها پس از پایان خدمت هموارتر شود.

این مقام مسئول تاکید کرد:سربازان دارای مهارت که امکان حضور در آزمون های ادواری و دریافت گواهی نامه فراهم شده و همچنین سربازانی که در محیط کار با مهارت خاص سرو کاردارند امکان دریافت گواهی نامه مهارت از طریق طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی را خواهند داشت .

در ادامه سرهنگ کردلو ،جانشین فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: در نظر داریم گام‌های اساسی در این حوزه برداریم که  باید توجه داشته باشیم و بدانیم مسئله اشتغال در سربازان تنها به مهارت‌افزایی برنمی‌گردد و توجه به فرهنگ کار و شرایط جامعه نیز می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در این زمینه داشته باشد.

کردلو با بیان اینکه مسئولیت اصلی نیروهای مسلح دفاع از کشور است، خاطرنشان کرد: ما به دنبال گرفتن جای نهادهای اجرایی در زمینه مهارت‌افزایی نیستیم، اما سربازی را یک فرصت بسیار مهم می‌دانیم که باید با استفاده از این موقعیت بتوانیم  جوانان را آماده کار با ویژگی‌های آنها بکنیم.

این مقام مسئول گفت: دوان خدمت سربازی بستر مناسبی را برای بسیاری از آموزش های مفید و سازنده فراهم میکند که بعد از انجام خدمت سربازی جوانان می توانند با فراغ بال وارد بازار رقابت کار شوند .

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۹/۲۲ - ۱۴:۱۷


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی