Z_60322

رامین گلستانیان از دانش‌آموختگان دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان و استادتمام فیزیک ماده‌ چگال در دانشگاه آکسفورد، به‌عنوان مدیر علمی بخش فیزیک مواد زنده در پژوهشگاه دینامیک و خودسامان‌دهی موسسه ماکس‌پلانک گوتینگن آلمان انتخاب شد

به گزارش زنجانم، گلستانیان به عنوان مدیر علمی فیزیک مواد زنده در موسسه ماکس‌پلانک آلمان انتخاب شد که  هدایت و راه‌اندازی این بخش از پژوهشکده را از ماه مارس سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز می‌کند.

وی متولد تهران و  فرزند دکتر نعمت‌الله گلستانیان استاد برجسته فیزیک و الکترونیک است که در سال ۲۰۱۷ نیز  توانست جایزه  (pierre gills de gennere) را به‌دلیل پژوهش‌هایش در شیمی مواد از آن خود کند این جایزه از سال ۲۰۰۸ هر دو سال یک بار به پژوهش‌های ارزنده و استثنایی در زمینه شیمی مواد به پژوهشگران اعطا می‌شود.

استادتمام دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم‌پایه زنجان  دارای مدرک کارشناسی فیزیک از دانشگاه صنعتی شریف و مدارک کارشناسی ارشد و دکتری فیزیک ماده‌ چگال از دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه‌زنجان از اولین دانش‌آموختگان دکتری دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان است.

گلستانیان دوره پسادکتری را در موسسه فیزیک نظری کاوالی در دانشگاه کالیفرنیا سانتاباربارا گذرانده است که هم اکنون در دانشگاه‌های معتبر اروپایی نظیر دانشگاه آکسفورد و دانشگاه شفیلد به تدریس مشغول است.

عمده فعالیت علمی وی در زمینه فیزیک ماده ‌چگال، فیزیک آماری سیستم‌های غیرتعادلی و بیوفیزیک مواد فعال است که موفق به دریافت جوایزی همچون پیرژیل دوژن از مجله فیزیک اروپا در سال ۲۰۱۷ و هال‌وک از انجمن مشترک فیزیک فرانسه و انگلستان در سال ۲۰۱۴ شده است.

انتهای پیام/

 

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۰/۳۰ - ۱۰:۱۹


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی