۲۵۰۹۹۱۳
مدیرکل فنی و حرفه ای استان زنجان:

مدیرکل فنی و حرفه ای استان زنجان با ارائه عملکرد  فنی و حرفه ای استان زنجان در طی ده ماه سالجاری گفت: بیشترین میزان آموزش های ارائه شده در بخش صنعت با ۴۱ درصد و کمترین میزان مربوط به حوزه کشاورزی با ۵ درصد بوده است.

به گزارش زنجانم، محمد رضا انصاری امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آموزش های مهارتی در حوزه خدمات  ۳۴ درصد بوده و ۱۹ درصد از آموزش های مهارتی ارائه شده به مهارت جویان در حوزه فرهنگ و هنر بوده است.

وی تصریح کرد: با توجه به عملکرد مراکز آموزشی  در ۱۰ماهه امسال  ۷۳ درصد از تعهدات آموزشی محقق شده و در این راستا بالغ بر  ۳ میلیون  و ۲۶۰ هزار نفر دوره  برگزار شده است.

این مقام مسئول میزان تحقق عملکرد آموزشی در مراکز ثابت شهری را ۶۸ درصد اعلام کرد و گفت: در این حوزه نیز یک میلیون و ۵۰۶ هزار نفر ساعت دوره برگزار شده است.

وی با اشاره به عملکرد سایر بخش های آموزشی گفت: در مراکز جوار دانشگاهی ۵۷ درصد، سکونتگاه های غیر رسمی و مناطق آسیب پذیر ۶۳ درصد و در زندان ها و مناطق روستایی ۹۳ درصد از تعهدات آموزشی استان اجرایی شده است.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان زنجان عملکرد آموزشی ارائه شده در پادگان ها را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت : میزان تعهدات در این حوزه ۴۰ هزار نفر ساعت بوده است که خوشبختانه با تحقق ۲۲۲ درصدی ۸۸ هزار و ۸۷۹ نفر ساعت،  آموزش مهارتی به سربازان وظیفه ارائه شده است.

وی تاکید کرد: در بخش آموزش به صنوف نیز عملکرد ده ماهه فنی و حرفه ای استان ۹۶ درصد بوده است که نشان دهنده استقبال خوب اصناف استان برای افزایش سطح مهارتهای فنی و کاری خود بوده است.

انصاری با اشاره به نقش موثر آموزش های مهارتی در توسعه پایدار کشور و ایجاد فرصتهای شغلی ابراز کرد:  تنها داشتن مدرک دانشگاهی برای ورود به بازار کار کافی نبوده و در کنار آن داشتن مهارت لازم است که در این راستا فنی و حرفه ای به عنوان بزرگترین مجری آموزش های مهارتی در کشور خود را عهده دار ارائه آموزش ها می داند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۱/۰۳ - ۱۲:۵۱


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی