P310X207_159085383552
با همکاری کمیته امداد و شرکت برق منطقه‌ای زنجان انجام می‌شود؛

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه زمینه درآمدزایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان با همکاری این نهاد و شرکت برق منطقه‌ای استان زنجان با نصب پنل های خورشیدی فراهم می‌شود، گفت: ایجاد نیروگاه‌های تولید برق خانگی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در استان در دستور کار قرار دارد.

هدایت صفری امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باهمکاری این نهاد با شرکت برق منطقه‌ای زنجان زمینهٔ ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی خانگی ویژه مددجویان تحت حمایت فراهم شده است، اظهار داشت: با ایجاد پنل های خورشیدی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در کنار تأمین برق مصرفی آن‌ها، امکان فروش تضمینی آن به شرکت برق و درآمدزایی برای جامعه هدف این نهاد فراهم می‌شود.

وی رویکرد این نهاد در حوزه خدمت‌رسانی به جامعه هدف را بسترسازی برای استقلال معیشتی و خودکفایی گروه‌های مختلف مددجویی تحت حمایت برشمرد و تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و هفت فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان با پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی و استفاده از فرصت کاریابی ایجادشده است.

این مقام مسئول افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۲۵ میلیارد تومان از محل منابع بانکی و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت پرداخت‌شده است که تلاش شده است تا اشتغال پایدار برای جامعه هدف کمیته امداد استان زنجان ایجاد شود.

وی یادآور شد: با ایجاد اشتغال پایدار زمینه درآمدزایی خانوارهای مددجویی  فراهم‌شده تا به توانمندی و خوداتکایی اقتصادی آن‌ها در یک بازه زمانی مشخص منجر شود.

صفری عنوان کرد: یکی از طرح‌های موردنظر در حوزه درآمدزایی  ایجاد نیروگاه‌های تولید برق خانگی برای مددجویان است که برنامه‌ریزی‌شده است ۵۰ فرصت شغلی مناسب و پایدار از طریق ایجاد پنل های خورشیدی  فراهم شود.

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به  اینکه امسال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» از طرف مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مزین شده است، عنوان کرد:  از مزایای مهم ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی خانگی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در کنار توجه به ارتقاء سطح معیشتی آن‌ها کمک به صنعت تولید برق در کشور با هزینه بسیار پایین است که این نیز می تواند در تحقق اقتصادمقاومتی در جامعه بسیار موثر واقع شود.

صفری مهارت‌آموزی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد را یکی از راهکارهای مهم ایجاد اشتغال دانست و تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از چهار هزار و ۴۰۰ مددجوی زنجانی دوره‌های مهارت‌آموزی را باهدف ورود به بازار تولید و کسب‌وکار سپری کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه خدمات اشتغال‌زایی کمیته امداد در حوزه ایجاد فرصت‌های شغلی و مهارت‌آموزی باهدف توانمندسازی و از بین بردن فقر بین نسلی در جامعه هدف این نهاد ارائه می‌شود، ادامه داد: با همکاری شرکت برق منطقه‌ای استان زنجان برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان فراهم شود.

در ادامه این جلسه بهمن اله مرادی مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره برق منطقه‌ای زنجان نیز با اشاره به اینکه فقر زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست گفت: کمیته امداد عملکرد بسیار خوبی درزمینهٔ اشتغال مددجویان و خروج آنان از چرخه حمایت داشته و شرکت توزیع برق منطقه‌ای زنجان نیز درزمینهٔ ایجاد پنل های خورشیدی برای مددجویان تحت حمایت و تضمین خرید برق تولیدی آن‌ها باهدف کمک به رفع فقر آماده همکاری با این نهاد است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۱۴:۴۳


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی