ث (۴)
تحلیلگر مسائل سیاسی:

در عصر امروز هم انقلابی ماندن اصل و از مهمات انقلابی گری است، مجلس انقلابی، دولت انقلابی و مردم انقلابی راز بقای نظام و حاکمیت اسلام ناب محمدی است.

به گزارش زنجانم، رحیم رضاخانی تحلیلگر مسائل سیاسی در یادداشت خود به مناسبت ۳۹ سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نوشت:

کار عظیم امام(ره) طبق نقشه الهی، احیاء حقیقت ناب اسلام محمدی در زمانی بود که در جهان شیطان بزرگ و توحید ستیزان موفق شده بودند، به کمک همدستان فاسد خود چهره جهالت باری از اسلام بسازند و با اسلام جعلی و وهابی و … تشیع را جمعی رافضی و بی اهمیت و مذهبی ملی و رو به افول معرفی کنند.

هیچ اثری در دنیا در دفاع از حقیقت جدا ناپذیر قرآن و عترت و شکوه اسلام وجود نداشت و جهان حقیقت اسلام و اهل بیت (علیه السلام) و عظمت معرفت نجات بخش آنان و حقیقت و تنها امید دادگری موعود جهانی(عج) را نمی‌شناخت و کفر همه جا گسترده شده بود و مدرنیته پایان جهان و تنها راه قلمداد می‌شد.

انقلاب اسلامی که جز به نام امام(ره) و سلوک او شناخته نیست، عصر توحیدی نویی را در جهان بنا نهاد که مرز اسلام جاهلی و خشن و دروغین و همدست کفر و پر از نفاق و تحجر، با حقیقت اسلام ناب علوی به روشنی هویدا شد.

همین سیمای حسینی و نقش امام(ره) برای همه زمانها تا ظهور مهدی موعود(عج) جهت سربلندی انقلاب اسلامی و یقین به پیروزی امام(ره)، کفایت می‌کند و اگر کور دل نباشیم با همه وجود برای این میراث گرانبها علیه تهدیدات فسادهای مختلف عقیدتی و اجرایی مبارزه خواهیم کرد و آن را به پای انقلاب نخواهیم نوشت.

با وقوع انقلاب اسلامی ‌ایران برای اولین بار یک کشور مسلمان به طور موفقیت آمیزی قدرت‌‌‌‌‌های بزرگ غربی را به مبارزه طلبید‌، آنان را تحقیر کردو به منافع مادیشان خسارت واردکرد و چون صاعقه ‌‌‌‌های عظیم آسمان جهل و غفلت و عناد را شکافید و خواب خوش تحلیل‌گران و نظریه پردازانی که افول ادیان الهی را امری محتوم،پیش بینی می‌کردند آشفته کرد و انبوه نظریات آنها را از اعتبار ساقط نمود .

انقلاب ایران نخستین پیروزی مسلمین بر غرب‌، از قرن ۱۶ به بعد محسوب می‌شود، نکته این جاست که اسلام عامل هدایت کننده این انقلاب بوده و هیچ یک از اسم‌‌‌‌‌های غربی‌، کاپیتالیسم ، کمونیسم و سوسیالیسم در آن نقشی نداشتند ، قدرت‌‌‌‌‌های بزرگ غربی در مواجهه با عظمت‌‌‌‌‌های بی بدیلی که امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی‌آفریده بود با پتانسیل نهفته و قدرت اسلام آشنا گردید انقلاب اسلامی ‌ایران از آنجا که بر اساس افکار بلند و اندیشه  متعالی حضرت امام خمینی(ره) تکوین یافته است‌، همواره در عوامل پیدایش و طرح شعار‌‌‌‌های محوری و تعیین اهداف و آرمان‌‌‌‌‌های بلند و راهکار‌‌‌‌های وصول به آن‌، با باورها و اعتقادها وآرمان‌‌‌‌‌های این شخصیت ملکوتی‌، پیوندی ناگسستنی داشته است‌.

لازم به ذکر است آنچه باید بیشتر به آن توجه کرد این است که انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب‌ها یک تفاوت کلی و ماهوی دارد و آن نقش رهبری دینی و مرجعیت شیعه و اسلامی‌ بودن آن است.

حضرت امام(ره) در هیچ زمانی  مبارزه‌ی مسلحانه را تأیید نکرده و ایشان اعتقاد داشتند انقلاب حتماً باید اسلامی باشد برای اینکه اسلام در فرهنگ مردم ریشه دوانده است اصالت دارد و انقلاب حتماً باید مردمی باشد و ما نتایج این مردمی‌بودن انقلاب را به وضوح دیدیم  و اگر امام نبود این انقلاب به نتیجه نمی‌رسید، حال اگر کسی مخالف است یا انقلاب اسلامی را نشناخته یا شخصیت حضرت امام را نشناخته است.

وقتی حضرت امام یک کلام گفت که شاه باید برود و سر حرفش هم پافشاری کرد، افراد زیادی که مبارز و روشنفکر هم بودند، گفتند این شعار خیلی بزرگی است، سخت است، زمان می‌برد و نمی‌شود اما حضرت امام سر حرفشان ایستادند و موفق هم شدند.

امام به خاطر یک نکته که کمتر در رهبران بزرگ جهان دیده می‌شود موفق شدند و آن اعتقاد قلبی به نقش مردم در پیشبرد انقلاب بود ، امام‌خمینی(ره) اعتقاد شدید و راسخی به مردم و نیروی مردم داشتند و علت اینکه مردم به ایشان عشق می‌ورزند در همین نکته بود که آنها فهمیده بودند که امام به مردم علاقه‌ی شدید دارد و شما کمتر رهبری در دنیا می‌بینید که تا چنین  ارتباطش با مردم مستحکم باشد و حقیقتا در طول تاریخ بعد از ائمه‌ مثل حضرت‌ امام(ره) نداشتیم.

باید دقت کرد که در عصر امروز هم انقلابی ماندن اصل و از مهمات انقلابی گری است، مجلس انقلابی، دولت انقلابی و مردم انقلابی راز بقای نظام و حاکمیت اسلام ناب محمدی است.

پشتیبانی مردم از نظام در سایه خدمت رسانی خالصانه مسئولان به مردم و تقویت اتحاد، یکدلی و یکپارچگی در سایه اطاعت و پیروی از رهبری خردمند و اندیشمند حاصل می شود.

اهمیت حضور مردم در راهپیمایی۲۲ بهمن امسال با توجه به دسیسه های اخیر دشمنان و تفرقه افکنی و حرکات مذبوحانه آن ها در داخل و خارج کشور، اکنون همه مردم جهان چشم به حضور مردم در حماسه گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دوخته اند و منتظر حرکت میلیونی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن هستند ، شرکت مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن با آگاهی و روشن بینی و هوشیاری می تواند همه توطئه ها و ترفندهای آتی دشمنان را خنثی و نقشه آنها را بر آب کند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۸:۴۳


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی