۵۷۵۴۵۶۸۸
با پیش بینی بارش برف در طی این هفته در اکثر نقاط استان زنجان؛

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان از مردم خواست با توجه به پیش بینی بارش برف در طی هفته جاری در اکثر نقاط استان، چنانچه سفر ضروری ندارند از تردد در محورهای برون شهری به ویژه کوهستانی خودداری کنند و در غیر این صورت حتما تجهیزات ایمنی نظیر زنجیر چرخ و لوازم ایمنی را به همراه داشته باشند.

به گزارش زنجانم، ایرج دست نشان امروز در جمع خبرنگاران  اظهار داشت:  بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی با ورود سامانه بارشی جدید به کشور، طی روزهای آتی شاهد بارش برف در منطقه خواهیم بود و با هماهنگی ،تعامل وهمکاری های لازم میان بخش های مختلف امیدوار هستیم تا با کمترین مشکل در محورهای مواصلاتی مواجه باشیم.

وی تصریح کرد:آمادگی کامل تمامی دست اندرکاران راهداری استان درمواجه با بارشهای سنگین برف وکولاک احتمالی درطی هفته جاری وجود دارد.

دست نشان  با بیان اینکه با مساجد بین راهی ،مجتمع های خدماتی ورفاهی وسایرظرفیتهای موجود درطول محورهای مواصلاتی جهت ارایه خدمات واسکان اضطراری احتمالی به مسافرین هماهنگی لازم به عمل آمده است ، عنوان کرد:  راهداران استان زنجان درکلیه محورهای مواصلاتی استان حضور شبانه روزی داشته و با انواع دستگاه های سبک و سنگین برفروب و نمکپاش مکانیزه ، لودر و گریدر در جاده های تحت حوزه استحفاظی در آماده باش کامل هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای زنجان با اشاره به لزوم توجه شهروندان به هشدارهای داده شده، خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی هموطنان به اطلاعیه های سازمان راهداری و پلیس راه مبنی بر نامساعد بودن شرایط جوی و سخت شدن تردد در محورها و لغو مسافرت های غیر ضروری بی توجه هستند که همین امر موجب در راه ماندن آنان و ایجاده مخاطرات برای خود و خانواده شان می شود .

وی افزود: برگزاری نشست اضطراری عملیات راهداری زمستانی و بررسی تجهیزات و توانمندی ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان   ها در زمان وقوع بحران، برنامه ریزی جهت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، ذخیره سوخت و دپوی نمک در مراکز از پیش تعیین شده از مهمترین برنامه ها و اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان برای مقابله با بحران برف پیش رو است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان یادآورشد : طبق هدفگذاری صورت پذیرفته، تمام توان و ظرفیت حوزه راهداری استان اعم از نیروهای راهداری، ماشین آلات و تجهیزات راهداری سبک، نیمه سنگین و سنگین در زمان بحران برف در وهله نخست به بازگشایی محورهای شریانی و اصلی به ویژه ورودی های استان معطوف می گردد.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد:  راهداران کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان بیش از ۳۶ هزار و۴۹۹کیلومتر- باند از محورهای مواصلاتی استان زنجان را دربارش های اخیر برفروبی کردند .

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۱/۲۱ - ۸:۵۲


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی