۲۵۲۳۵۶_۴۱۵
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان خبر داد:

از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از یک میلیارد تومان کمک‌هزینه ازدواج به ۳۹۵مددجوی تحت حمایت کمیته امداداستان زنجان پرداخت‌شده است.

به گزارش زنجانم، هدایت صفری در جمع خبرنگاران با ارائه گزارشی از پرداخت جهیزیه و هدیه ازدواج به مددجویان تحت حمایت این نهاد از ابتدای امسال تاکنون اظهار کرد: یکی از اهداف این نهاد ترویج و گسترش فرهنگ ازدواج آسان و کم‌هزینه است گفت: تأمین کمک‌هزینه جهیزیه نوعروسان و گذراندن دوره‌های آموزشی مهارت‌های زندگی موجب توسعه فرهنگ وتقویت تحکیم بنیان خانواده می شود.

وی بابیان این‌که یکی از وظایف اصلی این نهاد کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان تحت حمایت است، افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از یک میلیارد تومان کمک‌هزینه ازدواج به ۳۹۵مددجوی تحت حمایت پرداخت‌شده است.

مدیر کل کمیته امداد ادامه داد: ازاین تعداد۲۶۸مورد کمک هزینه جهیزیه نوعروسان ۸۸مورد هدیه ازدواج و۳۹مورد کمک هزینه ازدواج مجددبانوان تحت حمایت بوده است .

صفری بابیان اینکه زوج‌های جوان قبل از عقد و ازدواج از خدمات مشاوره و راهنمایی این نهاد بهره‌مند می‌شوند، افزود: مشاوره در حوزه آشنایی با سبک زندگی دینی ،اصول و مهارت‌های زندگی مشترک، افزایش دانش قانونی و حقوقی زوج‌ها، مدیریت اقتصاد خانواده و شناخت احکام اولیه خانواده به زوج‌های جوان ارائه می‌شود.

وی افزود :ارائه آموزشهای قبل از ازدواج وآموزش مهارتهای زندگی در بین نوعروسان وزوج های جوان باعت تحکیم وتقویت بنیان خانواده شده وآنان با آگاهی بالاتری وارد زندگی زناشویی می شوند بطوریکه درصد آمار طلاق در بین مددجویان تحت حمایت بسیارکمتراز سایر افراد جامعه است.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر۲۵۹زوج جوان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در نوبت دریافت جهیزیه قراردارند، ازمردم خیر و نیکوکار استان زنجان خواست با مشارکت در طرح‌های حمایتی این نهاداز طریق مراجعه حضوری در دفاتر سطح استان ویا با شمارته‌گیری کد #۰۲۴*۸۸۷۷*در پرداخت کمک‌ هزینه جهیزیه وازدواج به زوج‌های جوان ، دراین امر خداپسندانه سهیم باشند.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۱:۳۵


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی