o0yaxyohknrimg17420517
امام جمعه زنجان درجمع خیران؛

 نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: استقلال اقتصادی نیازمندان ره آورد عملکرد خوب کمیته امداد بوده و مشارکت خیران در برنامه های این نهاد موجب اثربخش تر شدن خدمات و منطبق با شاخص های فقرزدایی در دین اسلام است.

به گزارش زنجانم، آیت اله شیخ علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان زنجان وامام جمعه زنجان در همایش تجلیل از خیران همکار با کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه وجدانهای آگاه از فقر ونداری مردم رنج می برند گفت:انسانهای خیر ونیکوکار با رهایی محرومان و نیازمندان از فقر و محرومیت احساس آرامش می کنند.

وی با بیان اینکه دین اسلام دین رحمت ومحبت است ،افزود:دین اسلام یک کفه ترازو واهتمام به امور مسلمین کفه دیگر ترازو است .ویکی از نشانه های مسلمانی این است که به امورات مسلمانان بی تفاوت نبوده هرکس باید در حدواندازه خودش ونعمت هایی که خداوند به او داده در خدمت مردم باشدوشکر نعمت های الهی را بجای آوردبرای خدمت به دیگران تلاش کند.
امام جمعه زنجان به تفکر واندیشه امام خمینی (ره)در تاسیس کمیته امداد اشاره کرد وگفت : حضرت امام (ره)مردم به خصوص نیازمندان را ولی نعمت انقلاب معرفی کرد وپایه کمیته امداد را با نیت پاک بنا نهاد.

آیت اله خاتمی در ادامه به همکاری مناسب خیران با کمیته امداد اشاره کرد وگفت:به همت کریمانه و صادقانه انسانهای خیر،نیکوکار ودلسوز امروز کمیته امداد منشا خدمات بزرگ برای محرومان و نیازمندان جامعه شده است .

وی افزود : استقلال اقتصادی نیازمندان ره آورد فعالیت کمیته امداد در عرصه فقرزدایی بوده و از مهم ترین و موثرترین فعالیتهای این نهاد دراستان زنجان زمینه سازی برای خروج سالانه تعدادی از مددجویان تحت حمایت خود با ایجاد اشتغال وتوانمند کردن از چرخه حمایت است.

امام جمعه زنجان ادامه داد:ارزشمند ترین خدمت کمیته امداد فراهم کردن بسترهای لازم برای کمک خیران به همنوعان خود است که لذتی بالاتر از مشارکت در رفع نیاز همنوع نیست و انسان کمک کننده باید به جهت این لذت خداوند را شکر گذار باشد.

نماینده ولی فقیه ادامه داد: یکی از کارهای خوب کمیته امداد اینست که در مسجد ومحله مراکز نیکوکاری ایجاد کرده که باعث ایجاد انس والفت بین فقیر وغنی شده است وفاصله طبقاتی که یکی از ضربه های مهلک اجتماعی است را از بین برده وکم رنگ می کند .وکینه وعقده را به محبت وانس الفت تبدیل می کند.

آیت اله خاتمی با اشاره به حدیثی ازامام حسین(ع) که فرموده : هرچه قدر احتیاج مردم به شما بیشتر شود اززیادی نعمت است وباید شکر نعمت بجای اورید به خطبه ۵۳نهج البلاغه حضرت علی (ع) اشاره کردوگفت:امیر المومنین در خصوص مصرف مالیات هر محله به مردمان نیازمند آن محل سفارش ونگاه بامحبت کارگزاران به نیازمندان را به آنان توصیه کرده، فرموده علاوه برکارگزاران والی باید خودش هم به فقرا ونیازمندان سرکشی نماید چرا که لذت خاصی دارد.

گفتنی است درپایان این مراسم ازخیران واعضای شبکه های نیکوکاری فعال استان زنجان و همکار با کمیته امداداین استان تجلیل شد.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۱۲:۱۵


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی