۹d951249-0a5e-4dd7-9317-b95de41cb299

مدیر فرهنگی اجتماعی، دانشگاه آزاد اسلامی زنجان از برگزاری اولین دوره مسابقه سراسری پرچم جمهوری اسلامی ایران از نگاه هنر خبر داد و گفت: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره تا  ۲۰ اسفند ماه  تمدید شده است.

مهران فرامرزی امروز در گفت و گو با خبرنگار زنجانم اظهار داشت:  پرچم جمهوری اسلامی ایران در طول تاریخ نمادها و نقوش مختلفی داشته و ترسیم کننده ارزش ها و خواسته های مردم با نظام سیاسی هر دوره ای است که پیروزی انقلاب اسلامی نیز با مشارکت گسترده و بی نظیر مردمی تحولی را در همه ابعاد زندگی مردم ایران فراهم کرد و به عنوان نقطه عطفی در تاریخ ایران زمین منشا تحولات زیادی شده است.

مدیر فرهنگی اجتماعی، دانشگاه آزاد اسلامی زنجان  افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی خواست مردم مسلمان در ابعاد مختلف مورد توجه قرار گرفت و  شعار استقلال آزادی ، جمهوری اسلامی مورد توجه قرار گرفت که در اصل هیجدهم قانون اساسی نیز چگونگی طراحی  پرچم جمهوری مورد توجه قرار گرفته است .

وی تاکید کرد: پرچم رسمی ایران پس از انقلاب تغییر یافته و با سه رنگ سبز، سفید و سرخ منقش به علامت مخصوص جمهوری اسلامی ایران و شعار الله اکبر  شده است که این طرح مبتنی بر منطقی مستحکم بوده و بیان کننده محتوای فرهنگی و هویت دینی و ملی مردم ایران و نظام اسلامی است.

این مدرس دانشگاهی عنوان کرد: می توان گفت این مسابقه بدنبال آن است تا الگوهای از طراحی المان های شهری با بهره گیری از پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی را اجرایی کرده و شناسایی و توجه به هویتهای ملی و فرهنگی را توسط مردم به نمایش بگذارد.

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری این مسابقه ، استعدادیابی و بهره گیری از ظرفیتهای موجود در فضای جامعه برای بروز خلاقیتهای هنری و نیز مشارکت فعال عموم مردم در انجام فعالیتهای فرهنگی و هنری در سطح شهر بویژه در اجرای المان های شهری است.

فرامرزی خاطرنشان کرد: از دیگر اهداف اجرای این مسابقه سراسری فراهم کردن زمینه ای برای ایجاد ارتباط فرهنگی و پایدار با اقشار مختلف جامعه  و شناسایی و توجه به کارکردهای پرچم ایران به عنوان یک نماد در سطح فضاهای شهری است که کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

 

مدیر فرهنگی اجتماعی، دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با اشاره به برگزاری نمایشگاهی از آثار منتخب ارسال شده به جشنواره عنوان کرد:  همچنین تعدادی از آثار برگزیده پس از اخذ مجوزهای لازم در سطح شهر اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه کلیه بخش های مسابقه در سه گروه دانش آموزی، دانشجویی و مسابقه مردمی مورد داوری قرار خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: هیچ محدودیتی در تعداد آثار ارسالی وجود ندارد و متقاضیان تا ۲۰ اسفندماه سالجاری فرصت دارند تا آثار خود را در قالب طراحی مبلمان شهری، عکس موبایلی و حرفه ای، طراحی المان و یادبود، فیلم کوتاه ، فیلم نامه، کلیپ نماهنگ موشن گرافیک، هنرهای تجسمی و ترسیمی، پادکست، موسیقی ارزشی، خاطره نویسی، داستان ، دلنوشته و شعر به دبیرخانه ارسال کنند.

فرامرزی بخش ویژه این مسابقه را با عنوان  ” پرچم اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال ” اعلام کرد و گفت: به نفرات برگزیده اول تا سوم در هر بخش تندیس مسابقه، دیپلم افتخار و هدیه نقدی تعلق خواهد گرفت.

وی با اشاره به اسامی کمیته داوران مسابقه سراسری پرچم جمهوری اسلامی ایران از نگاه هنر عنوان کرد: رحمان پرچگانی، مهدی ساشور پور، مهران فرامرزی، حیدر حسنلو، یاشار اصلانیان و مهرداد توکلی ازاساتید دانشگاه آزاد زنجان کار داوری را بر عهده خواهند داشت.

لازم به ذکر است دبیرخانه این جشنواره به نشانی زنجان ، اعتمادیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان مدیریت فرهنگی و اجتماعی آماده دریافت آثار شرکت کنندگان است.

انتهای پیام/

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۱۲:۵۶


dana
dana
نرم افزار سلام salam telegram-channel
آپلود عکس


تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی زنجانم می باشد.
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی